Není větších favoritek. Soukalová: Statistiky hovoří jasně

Sport Sport
13. 3. 2015 11:42
Nejočekávanější závod světového šampionátu v Kontiolahti z pohledu českých fanoušků je tady, ženská štafeta chce ve finském areálu potvrdit drtivou nadvládu.
Největší favoritky ženské štafety - Puskarčíková, Vítková, Landová a Soukalová.
Největší favoritky ženské štafety - Puskarčíková, Vítková, Landová a Soukalová. | Foto: ČTK

Praha/Kontiolahti - Tři medaile už nasbírali, a to jejich nejsilnější disciplína ještě vůbec neproběhla. Nejočekávanější závod světového šampionátu v Kontiolahti z pohledu českých fanoušků je tady, ženská štafeta chce ve finském areálu potvrdit drtivou nadvládu nad všemi biatlonovými velmocemi, kterou dokazuje v celé nynější sezoně (online reportáž sledujte na Aktuálně.cz).

V Oberhofu, Ruhpoldingu a Oslu české ženy triumfovaly, v Hochfilzenu doběhly třetí a v Anterselvě druhé. Není o čem přemýšlet, čtveřice ve složení Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková je hlavním kandidátem na zlatou medaili.

"Statistiky hovoří jasně. Ale nesmíme přemýšlet o tom, jestli to vyjde, nebo ne. Lámat si s tím hlavu dopředu mi připadá zbytečné a svazuje to," říká před závodem Gabriela Soukalová, která už z Kontiolahti poveze zlato ze smíšené štafety a stříbro z vytrvalostního závodu.

Soukalová se sotva plahočila

Právě na její špičkovou formu budou Češky hodně spoléhat. Byť se blonďatá hvězda cítila po středečním závodu extrémně unavená. Ve čtvrtek proto trénovala jen hodně lehce.

"Měla jsem jen krátký trénink na vyjetí únavy a sotva se tady plahočím. Je hodně těžký se trošku rozchodit. Asi jsem se musela hodně zmáčknout a teď cítím následky. Doufám, že se srovnám," vysvětluje jablonecká biatlonistka.

Na štafetu se ale těší, se svými kamarádkami totiž pokaždé zažívá týmovou radost, která se s individuálními úspěchy nedá srovnávat. "Daří se nám a vézt se na vlně úspěchu je hodně příjemný. Hodně lidí nám fandí, možná i to nám posílá energii a doufám, že my jim to výsledky vracíme zpátky," podotýká Soukalová.

Dvaadvacet let od poslední medaile

Letos v Oberhofu dokázaly české biatlonistky přerušit sedmnáctileté čekání na triumf národní štafety ve Světovém poháru. A nyní na šampionátu mohou získat medaili také po hodně dlouhých letech.

Pokud by se jim povedlo získat cenný kov, šlo by o nejlepší výsledek ve štafetě na světovém šampionátu za posledních dvaadvacet let. Jana Kulhavá, Jiřina Adamičková, Iveta Knížková a Eva Háková se staly mistryněmi světa v Borovcii v roce 1993. Ještě v době tříčlenných ženských štafet dojely třetí Renata Novotná, Háková a Adamičková ve Feistritzu roku 1989.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy