reklama
 
 

Rivalka Soukalové Dahlmeierová vynechá Světový pohár v Anterselvě

Aktualizováno 20. 1. 2016 19:17
Čtvrtá žena průběžného pořadí seriálu onemocněla a v Itálii závodit nebude.

Anterselva - Na nadcházejícím Světovém poháru v biatlonu v Anterselvě bude chybět jedna ze soupeřek Gabriely Soukalové v boji o velký křišťálový glóbus Němka Laura Dahlmeierová. Čtvrtá žena průběžného pořadí seriálu onemocněla a v Itálii závodit nebude. Viróza navíc vyřadila i její reprezentační kolegyni Maren Hammerschmidtovou, dvakrát druhou při SP v Hochfilzenu.

"Cítila jsem to už včera a snažila se všemožně nachlazení odvrátit, ale bohužel se to přes noc zhoršilo. Mám rýmu a bolí mě v krku. V tomhle stavu by nemělo smysl startovat," citovala agentura SID Dahlmeierovou, která v této sezoně vyhrála čtyři závody Světového poháru.

V celkovém hodnocení ztrácí dvaadvacetiletá mistryně světa ve štafetě na Soukalovou v polovině seriálu 126 bodů. Nemoc narušila Dahlmeierové sezonu i v úvodu, kdy kvůli chřipce vynechala první tři závody v Östersundu.

V Anterselvě absolvují ženy ve čtvrtek sprint, v sobotu stíhací závod a v neděli štafetu. V ní by se Dahlmeierová mohla v případě uzdravení teoreticky představit.

autor: ČTK | 20. 1. 2016 15:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama