9. 2. 2008 14:20
Bauer zvýšil svůj náskok v čele Světového poháru
Lukáš Bauer je ve formě, vyhrál závod SP v Estonsku
Lukáš Bauer je ve formě, vyhrál závod SP v Estonsku | Foto: Reuters

Otepää - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer potvrdil svojí famózní formu, která jej provází v celé letošní sezoně. A i přes nepříjemné komplikace způsobené nemocí vyhrál v estonském Otepää závod na 15 kilometrů klasickou technikou a zvýšil svůj náskok v čele Světového poháru.

Na druhém místě skončil se ztrátou téměř 14 vteřin domácí závodník Jaak Mae, na třetí příčce doběhl finský reprezentant Ville Nousiainen.

Závody SP v běhu na lyžích se v Liberci uskuteční
SP v Liberci se pojede na 10 a 15 kilometrech

Český reprezentant byl o svého fantastického vítězství na Tour de Ski nemocen a nemohl závodit. I během týdne se spekulovalo, zdali bude Bauer, oslabený virózou, schopen v Estonsku konkurovat svým soupeřům.

V Otepää, na těžkém rozbředlém sněhu, nakonec získal plný počet bodů, když ovládl pořadí běhu s individuálním startem na všech mezičasech. Druhý v pořadí Jaak Mae dokázal zrychlit ve druhé části závodu a odsunul na třetí příčku finského běžce Villeho Nousiainena, jenž ztratil víc než minutu.

V Estonsku se nedařilo Bauerovým největším soupeřům v pořadí Světového poháru. Němec René Sommerfeldt skončil sedmnáctý a Nor Tor Arne Hetland doběhl až na 37. místě.

Na výborném jedenáctém místě skončil další český závodník Martin Jakš, do bodované třicítky se vešel i Jiří Magál, který skončil devětadvacátý.