Největším úspěchem českých cyklistů na MS je zatím 7. místo Schlegela

Michal Šenk
26. 9. 2015 23:42
Před sobotním závodem žen a nedělním individuálním závodem mužů patřilo české výpravě na mistrovství světa v Richmondu 14. místo v žebříčku bodování národů. Vedly těsně Spojené státy americké nad Francií a Itálií. Jediná česká jezdyně v sobotním pelotonu, Zuzana Neckářová, Česko nikam výš neposunula. Dvě kola před koncem ze závodu odstoupila z v tu chvíli poslední pozice. (Celkem nedojelo 46 závodnic.)
MS v cyklistice - závod žen s hromadným startem: 1. Armitsteadová (Brit.) 3:23:56, 2. Van der Breggenová (Niz.), 3. Guarnierová (USA)
MS v cyklistice - závod žen s hromadným startem: 1. Armitsteadová (Brit.) 3:23:56, 2. Van der Breggenová (Niz.), 3. Guarnierová (USA) | Foto: ČTK

Richmond (od našeho zvláštního zpravodaje) - Před sobotním závodem žen a nedělním individuálním závodem mužů patřilo české výpravě na mistrovství světa v Richmondu 14. místo v žebříčku bodování národů. Vedly těsně Spojené státy americké nad Francií a Itálií.

Jediná česká jezdyně v sobotním pelotonu, Zuzana Neckářová, Česko nikam výš neposunula. Dvě kola před koncem ze závodu odstoupila z v tu chvíli poslední pozice (Celkem nedojelo 46 závodnic ze 135).

Na trati dlouhé 130 kilometrů vedené městským okruhem v centru Richmondu triumfovala britská závodnice Elizabeth Armitsteadová. Dojela v čase 3:23:56, když pro sebe rozhodla závěrečný spurt.

Dneska se Čechům nedařilo

V sobotním dopoledním závodě juniorů dojel ze tří českých reprezentantů nejlépe 47. Jakub Otruba. Na vítěze Felixe Galla z Rakouska ztratil 1 minutu a 12 vteřin.

Podobně nevesele jako pro Neckářovou skončil už dříve závod juniorek pro Nikolu Noskovou. Dojela na 25. místě, ovšem ještě pár kilometrů před cílem bojovala o ty úplně nejčelnější pozice. Zpomalil ji ale spadený řetěz a promarněnou šanci na velký úspěch pak obrečela.

Mimo časovky, kde potěšily hlavně olympijské kvalifikace Martiny Sáblíkové a Jana Bárty, tak zatím nejlepšího umístění českých cyklistů ve Virginii dosáhl jezdec kategorie U23 Michal Schlegel. Dojel 7. s minimální ztrátou na vítěze.

Změní se vše v neděli?

Do nedělního závodu kategorie elite vkládá česká výprava velké naděje. Na trať dlouhou 260 kilometrů nastoupí hned sedm českých jezdců v čele se silným Zdeňkem Štybarem.

Loni na šampionátu ve španělské Ponferradě bylo největším úspěchem české výpravy z hlediska pořadí 4. místo juniorky Noskové. Poslední titul mistra světa pro české barvy zaznamenali před jedenácti lety v závodech juniorů Roman Kreuziger a Tereza Huříková.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Richmondu (USA):

Silniční závod:

Ženy (129,6 km): 1. Armitsteadová (Brit.) 3:23:56, 2. Van der Breggenová (Niz.), 3. Guarnierová (USA), 4. Longová-Borghiniová (It.), 5. Johanssonová (Švéd.), 6. Ferrandová-Prévotová (Fr.), 7. Niewiadomá (Pol.), 8. Amjaljusiková (Běl.), 9. Neffová (Švýc.) všechny stejný čas, 10. Van Dijková (Niz.) -9, ...Neckářová (ČR) nedokončila.

Junioři (129,6 km): 1. Gall (Rak.) 3:11:09, 2. Betouigt-Suire (Fr.) stejný čas, 3. Pedersen (Dán.) -1, ...47. Otruba -1:12, 85. Spudil -6:33, Brázda (všichni ČR) nedokončil.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy