Největší cyklistický závod u nás je zrušen. Není zájem

ČTK ČTK
1. 8. 2011 11:00
Závod Praha - Karlovy Vary - Praha se nepojede
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Nejstarší český cyklistický závod Praha - Karlovy Vary - Praha se letos neuskuteční. Akci plánovanou na 17. září pořadatelé zrušili kvůli tomu, že ji představitelé mezinárodní cyklistické unie UCI odmítli zařadit do vyšší kategorie 1.1.

"Minimální zájem a podpora od ČSTV, Českého svazu cyklistiky, hlavního města Prahy i Karlových Varů spolu s absolutní neochotou představitelů UCI umožnit závodu postoupit po pěti úspěšných ročnících o kategorii výše je příčinou, proč se letošní ročník neuskuteční," napsali pořadatelé na svém webu.

Čtěte také:
Katar chce Tour de France. Cyklisty bude kropit vodou
Arbitráž odložila soud s Contadorem na listopad
Kreuziger jel většinu Tour de France se zlomenou rukou
Vandalové poničili pomník zesnulého cyklisty Weylandta

UCI závodu vyčítala především jeho délku, 262 kilometrů bylo daleko za limitem pro první kategorii.

Lubor Tesař.
Lubor Tesař. | Foto: Aktuálně.cz

"Rámec pravidel stanoví pro kategorii 1.1 maximální vzdálenost závodu 200 km. Funkcionáři UCI prostě nepochopili, že si tato nejstarší cyklistická klasika ve střední a východní Evropě vyšší kategorii zaslouží," uvedl za organizační tým závodu bývalý úspěšný cyklista Lubor Tesař.

Závod Praha - Karlovy Vary - Praha se poprvé konal roku 1921, v roce 2006 pak byl obnoven po šestnáctileté pauze.

"Cyklistické veřejnosti potvrzujeme naše odhodlání věnovat se závodu i v příštích letech, dostáváme se však po čtyřletém působení v kategorii UCI prakticky znovu na začátek cesty," dodal Tesař.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 40 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy