"Nejtvrdší boj v mém životě." Drsná hvězda UFC bránila při vloupání svou rodinu

Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 4. 2020 17:41
Z klece je zvyklý na pořádně ostrý boj, ale ten nejtěžší mač vybojoval MMA bijec Anthony Smith v reálném životě. To když se cizí muž vloupal do jeho domu, kde kromě Smithe spala i jeho manželka a tři malé dcery.
Anthony Smith (vpravo) v loňském souboji s Jonem Jonesem v rámci galavečera UFC 235 v Las Vegas
Anthony Smith (vpravo) v loňském souboji s Jonem Jonesem v rámci galavečera UFC 235 v Las Vegas | Foto: Reuters

Smith řekl v rozhovoru s americkou stanicí ESPN, že ho v noci probudil mužský řev. Když vyběhl z ložnice, uviděl cizího muže. "Nevím, co měl za lubem. Normálně lidi neproniknou do vašeho domu jen tak," uvedl šampion prestižní série UFC.

"Čekal jsem, že uslyším střelbu nebo že na mě zaútočí nožem. Počítal jsem, že mám tak dvě minuty, než mě dostane," přiznal Smith.

Anthony Smith
Anthony Smith | Foto: Reuters

Jeho boj s vetřelcem nakonec trval pět minut, než dorazila policie a Lukovi Habermannovi, jak byl muž nakonec identifikován, odebrala kuchyňský nůž. Výtečník do Smithovy rezidence ve státě Nebraska pronikl nejspíš otevřeným garážovým okénkem, poté co se pokusil dostat do jiných domů v okolí.

I když je Smith perfektně trénovaný a zvyklý na líté řežby, odpor, s jakým se mu Habermann postavil, ho pořádně překvapil. "Žádný normální člověk není schopen bojovat jako on. Já jsem nejhorší chlápek na planetě, on průměrný člověk, a přesto jsem s ním měl co dělat," podivoval se borec, který váží skoro metrák.

Jeho soupeř byl zhruba o patnáct kilogramů lehčí. "Ustál všechno. Každou ránu, každé koleno, každý loket. Nic ho nesrazilo, bojoval se mnou dál," popisoval jednatřicetiletý drsňák, který si v profesionální kariéře připsal 33 vítězství. "Nebudu lhát, když řeknu, že to byl jeden z nejtvrdších zápasů, co jsem ve svém životě absolvoval," oddechl si Smith.

Do šarvátky se vrhl i přesto, že věděl, že pro něho může mít fatální následky. "Šel jsem do toho boje a byl připraven zemřít. Nikdo normální se totiž nevloupá do domu uprostřed noci neozbrojen. Když to někdo udělá, je to proto, aby lidem ublížil," poznamenal americký bojovník. "Nevěděl jsem, že je možné být tak vyděšený," přiznal.

Smith se momentálně připravuje na souboj s Gloverem Teixeirou, který by se měl odehrát v rámci galavečera UFC v Lincolnu koncem tohoto měsíce. Dá se ale předpokládat, že kvůli pandemii koronaviru bude akce odložena. Nejtěžší duel kariéry už ale Smith beztak nejspíš vybojoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Při výbuchu restaurace v Číně zahynuli nejméně tři lidé, dalších asi třicet osob je zraněno

Při výbuchu v čínském městě Šen-jang na severovýchodě země ve čtvrtek zahynuli nejméně tři lidé. Dalších zhruba 30 osob je zraněno, uvedla agentura Reuters. Exploze nastala v restauraci a úřady prověřují její příčiny. Podle deníku South China Morning Post však vyšetřovatelé prověřují domněnku, že za výbuch může únik plynu.

Podle fotografií z místa exploze byl interiér restaurace zcela zdemolován. Škody jsou patrné i na okolních domech. Podle některých uživatelů sociálních sítí byl výbuch silný jako zemětřesení, napsala agentura EFE. Na místě zasahovalo přes 100 hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy