Nejtěsnější maratonský závod historie ovládla Dibabaová

30. 8. 2015 6:57
Maraton na Mistrovství světa v Pekingu vyhrála Mare Dibabaová v času 2:27:35 hodin a vybojovala vůbec první titul pro Etiopii na nejdelší běžecké trati v historii mistrovství světa.
Mare Dibabaová zvítězila o pouhou jednu vteřinu.
Mare Dibabaová zvítězila o pouhou jednu vteřinu. | Foto: Reuters

Peking - Maraton v Pekingu vyhrála Mare Dibabaová v času 2:27:35 hodin a vybojovala vůbec první titul pro Etiopii na nejdelší běžecké trati v historii mistrovství světa. Dibabová porazila v závěrečném finiši na cílové rovince v Ptačím hnízdě Keňanku Helah Kipropovou v nejtěsnějším závodu historie MS o sekundu. Třetí místo patří Eunice Kirwaové z Bahrajnu, která na vítězku ztratila čtyři sekundy.

Dvojnásobná mistryně světa Edna Kiplagatová byla po většinu trati ve hře o rekordní třetí titul, ale v posledních dvou kilometrech nestačila tempu soupeřek a skončila pátá. Závod se konal v příjemné teplotě kolem 23 stupňů celsia, ale za nejhorších rozptylových podmínek nad městem v průběhu celého šampionátu.