Nejlepší závod sezony. Řezáč dojel v dálkovém běhu pátý

13. 2. 2016 14:34
Dálkový běžec Stanislav Řezáč zaznamenal v Toblachu svůj nejlepší výsledek v sezoně, v závodu na 32 kilometrů klasicky dojel pátý. Vyhrál Nor Tord Asle Gjerdalen.
Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč | Foto: Aktuálně.cz

Toblach - Dálkový běžec Stanislav Řezáč dojel pátý v dnešním závodu na 32 kilometrů klasicky v Toblachu a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně v seriálu Visma Ski Classics. Petr Novák skončil pětadvacátý a Lukáš Bauer byl o dvě místa za ním. Vyhrál Nor Tord Asle Gjerdalen.

Před týdnem skončil dvaačtyřicetiletý Řezáč šestý v Seefeldu, kde se jelo 65 km. Nyní na poloviční trati útočil na čtvrté místo, ale těsně ho porazil Nor Anders Höst. Za vítězným Gjerdalenem oba zaostali o minutu a čtvrt. Gjerdalen v dramatickém finiši porazil krajana Pettera Eliassena, který dál vede průběžné pořadí.

Norka Britta Norgrenová vyhrála v této sezoně už počtvrté, mimo jiné kralovala i Jizerské padesátce, a zvýšila svůj náskok v průběžném hodnocení sezony. Češka Klára Moravcová dojela jedenáctá s odstupem 7:45 minuty.

Seriál Ski Classics bude pokračovat 6. března, kdy je na pořadu slavný Vasův běh ze Sälenu do Mory na 90 kilometrů.

Toblach-Cortina, závod Visma Ski Classics v dálkovém lyžování (32 km):

Muži: 1. Gjerdalen (Nor./Santander) 1:14:02,26, 2. Eliassen (Nor./LeasePlan Go) -0,17, 3. Dahl (Nor./United Bakeries) -26,58, ...5. Řezáč (ČR/Silvini Madshus) -1:15, 25. Novák -3:51,4, 27. Bauer -3:55, 33. Šrail (ČR/všichni Pioneer Investments - Craft) -6:00,7.

Pořadí Ski Classics: 1. Eliassen 1065 b., 2. Gjerdalen 955, 3. Kjölstad (Nor./United Bakeries) 690, ...12. Řezáč 390, 27. Ročárek (ČR/Atlas Craft) 183, 32. Novák 163, 37. Bauer 109.

Ženy: 1. Norgrenová (Nor./Lager 157 Ski Team) 1:28:01,42, 2. Bonerová (Švýc./Exspirit) -1,34, 3. Išidaová (Jap./United Bakeries) -1,57, ...11. Moravcová (ČR/Silvini Madshus) -7:45.

Pořadí Ski Classics: 1. Norgrenová 1140, 2. Smutná (Rak./Santander) 950, 3. Bonerová 900, ...10. Boudíková (ČR/Atlas Craft) 340, 13. Moravcová 229, 20. Bícová (ČR/Atlas Craft) 127.