Nejlepší zápas sezony. Satoranský odehrál za Wizards 21 minut

29. 11. 2017 8:33
Tomáš Satoranský zaznamenal v nočním duelu Washingtonu s Minnesotou rekordní čísla sezony. Za 21 minut nasbíral hry sedm bodů, pět doskoků a šest asistencí.
Kelly Oubre Jr. (Washington Wizards)
Kelly Oubre Jr. (Washington Wizards) | Foto: Reuters

New York - Basketbalista Tomáš Satoranský si v NBA vylepšil sezónní maxima a pomohl Washingtonu k výhře v Minnesotě 92:89. Jediný český hráč v soutěži nasbíral za 21 minut hry sedm bodů, pět doskoků a šest asistencí. Cleveland zvítězil nad Miami 108:97 a vyhrál podeváté za sebou. Utkání nedohrál LeBron James, který byl poprvé v kariéře vyloučen.

Minnesota měla v prvním poločase až dvanáctibodový náskok, pak ale hosté předvedli šňůru 16:2 a dostali se poprvé v utkání do vedení. Nevydrželo jim dlouho, protože následný úsek zvládli lépe domácí a v poločase byl stav 51:43.

Vyrovnané utkání pokračovalo až do konce. O vítězství Washingtonu rozhodl střelou 25 sekund před čtvrtou sirénou Otto Porter Jr., který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu. "Nutí mě to k zamyšlení, jestli bychom mu i příště neměli ve čtvrtých čtvrtinách dát více prostoru k zakončení," řekl kouč Scott Brooks.

Bradley Beal teprve podruhé v sezoně nepřekonal hranici deseti bodů, k osmi bodům ale přidal šest asistencí. "Věřil jsem spoluhráčům, že dokážou skórovat. Vždycky když jsem najel pod koš, vymezené území bylo přecpané, tak jsem na trojce nacházel volné kluky," uvedl Beal.

Při zranění Johna Walla nastoupil v základní sestavě na rozehrávce opět Tim Frazier, ale odehrál jen 15 minut a nebyl příliš produktivní. O šest minut více dostal i Satoranský, který toho využil a prožil nejpovedenější večer v sezoně. Odehrál více minut než tři členové první pětky.

Cleveland pokračuje ve vítězné sérii, i když zápas proti Miami dohrával bez Jamese. Hlavní hvězda Cavaliers musela opustit palubovku ve třetí čtvrtině po neúspěšném nájezdu na koš, po kterém se zlobila na rozhodčího, že neodpískal faul.

"Johnson mě celou cestu ke koši fauloval," stěžoval si James po 1082. zápase kariéry, který pro něho skončil premiérovým vyloučením. "Nahromadilo se víc věcí," komentoval svůj verdikt sudí Ken Fitzgerald. "Ihned po neodpískání faulu se na mě obořil a pěstmi ke mně gestikuloval, byl agresivní a vulgární."

Před vyloučením stihl James proti svému bývalému týmu, s kterým vybojoval dva mistrovské tituly, za 28 minut zaznamenat 21 bodů, 12 doskoků, šest asistencí a pět zisků. Nejlepším střelcem zápasu byl další tahoun Clevelandu Kevin Love, který si připsal 38 bodů.

Phoenix si z Chicaga odvezl výhru 104:99, o kterou se nejvíce zasloužil Devin Booker, autor 33 bodů a devíti doskoků. Janis Adetokunbo dovedl 32 body Milwaukee k výhře nad Sacramentem 112:87.

Výsledky NBA:

Chicago - Phoenix 99:104, Cleveland - Miami 108:97, Minnesota - Washington 89:92 (za hosty Satoranský 7 bodů, 5 doskoků, 6 asistencí), Sacramento - Milwaukee 87:112, Utah - Denver 106:77.