Nejlepší dálkařka roku Ruska Birjukovová zřejmě dopovala

ČTK ČTK
21. 3. 2014 18:00
Nejlepší dálkařka letošní halové sezony Ruska Světlana Birjukovová neprošla dopingovou zkouškou a hrozí jí trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Moskva - Nejlepší dálkařka letošní halové sezony Ruska Světlana Birjukovová neprošla dopingovou zkouškou a hrozí jí trest. Šéftrenér ruské reprezentace Valentin Maslakov až nyní přiznal, že kvůli pozitivnímu testu třiadvacetiletá atletka nestartovala na halovém mistrovství světa v Sopotech.

Birjukovová se podrobila mimosoutěžní kontrole krátce před šampionátem 26. února v Novogorsku. Podle Maslakova u ní zkouška odhalila anabolický steroid ostarin.

Předtím Birjukovová v halovém sezoně zářila. Dvakrát skočila 698 cm, čímž opanovala světové tabulky a vylepšila si osobní rekord. Na ruském šampinátu pak získala poprvé mistrovský titul.

Podezření z dopingu visí rovněž na čtvrtkařem Romanem Semakinem. Oba mají pozastavenou činnost a čeká se na analýzu kontrolních vzorků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy