Který sportovec si vydělal nejvíc? Federer je až sedmý, Messi ustoupil králi s whisky

Lionel Messi
Přehlídku nejlépe vydělávajících sportovců planety začínáme v NBA, kde působí v týmu Brooklyn Nets Kevin Durant. Ten si měl podle Forbesu za dvanáct měsíců vydělat 75 milionů dolarů (1,58 miliardy korun).
Deváté příčka a opět zámoří, ale tentokrát NFL. Na 76 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) si za minulý rok přišel legendární rozehrávač Tom Brady.
Pilot týmu formule 1 Mercedes Lewis Hamilton překonává jeden rekord Michaela Schumachera za druhým, ale co se týče výdělků, rekordmanem není. 82 milionů dolarů (1,72 miliardy) ho vyneslo "jen" na osmé místo.
Sedmá příčka, loňský vítěz ankety Roger Federer. Švýcarský tenista kvůli zranění kolena vydělal v uplynulých 12 měsících na kurtech jen 35 tisíc dolarů, ale celkově se jeho příjem díky lukrativním sponzorským smlouvám vyšplhal na odhadovaných 90 milionů dolarů (1,9 miliardy korun).
Foto: Reuters
ČTK yac ČTK, yac
13. 5. 2021 6:10
Podívejte se na žebříček deseti nejlépe vydělávajících sportovců planety, který sestavil magazín Forbes.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Itálii prezidenta nezvolí ani ve čtvrtek, pravice se zdrží hlasování

Ani po čtvrtém kole hlasování nebude mít Itálie nového prezidenta. Výsledek je jasný předem kvůli postoji zástupců pravicových stran, kteří oznámili, že se ve čtvrtek hlasování zdrží. Podle agentury Reuters tím vzniká prostor, aby se představitelé levicových a pravicových uskupení shodli na kandidátovi, který bude mít šanci získat většinu hlasů v dalších kolech.

Pro zvolení hlavy státu je ve čtvrtém kole poprvé potřeba pouze nadpoloviční většina sboru volitelů, v prvních třech kolech byly nutné hlasy dvou třetin zákonodárců a zástupců regionů. Současný italský prezident Sergio Mattarella se už nechce ucházet o další sedmiletý mandát a strany dosud marně hledaly obecně přijatelného kandidáta.

S poklesem kvora se podle analytiků pravicový blok může pokusit prosadit vlastního kandidáta bez dohody s levicí a populistickým Hnutím pěti hvězd. Mezi skloňovanými jmény je předsedkyně Senátu Elisabetta Casellatiová ze strany Vzhůru Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Před takovým postupem ale varovali představitelé středolevicové Demokratické strany a Hnutí pěti hvězd, podle kterých by zvolení prezidenta bez širší dohody ohrozilo soužití ve vládní koalici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy