Nejhorší britský boxer končí kariéru. Dosáhl jsem jen ztráty mozkových buněk, tvrdí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 9. 2020 9:46
Život se s ním nemazal, tak se naučil ohánět pěstmi. Postupně si ale Robin Deakin vybudoval pověst nejhoršího britského boxera. Teď se po 14 letech kariéry a jen dvou výhrách z 55 profesionálních zápasů rozhodl ukončit kariéru. Poslední tečku mu zatím odkládá pandemie koronaviru.
Robin Deakin
Robin Deakin | Foto: Instagram

Jako amatér si nevedl špatně, dokonce se na něho byl podívat slavný irský boxer Steve Collins, který obdivoval jeho zvláštní pohyb v ringu. Možná i proto dostal v roce 2006 profesionální smlouvu. Svůj první zápas vyhrál a věřil v úspěšnou kariéru.

Jenže pak čekal na další vítězství neuvěřitelných devět let. Nikdo nedokázal pochopit, proč do sebe nechává mlátit, i když pořád chodí domů jako poražený. V jednu dobu během 24 týdnů dostal nařezáno hned devatenáctkrát.

Od druhého vítězství už uteklo dalších pět let a teď už Deakin řekl dost. Chce se věnovat milující přítelkyni.

"Mým úkolem bylo jít ven a nechat se zmlátit, abych přežil. Nedosáhl jsem tím ničeho kromě ztráty mozkových buněk a pěkného zblbnutí," cituje boxera britský deník Sun.

Že by měl rodák ze Sussexu zrovna pohodlný život, se říct nedá. Narodil se totiž s ortopedickými vadami na obou nohách. S takzvanýma koňskýma nohama. Podstoupil spoustu operací a do šesti let vyrůstal prakticky na vozíku.

"Ve škole jsem pak nebyl zrovna oblíbené dítě, hodně mě šikanovali. A tak jsem se naučil boxovat, abych nabral sebevědomí," vypráví Deakin, který se sám nazývá "Orel Eddie světového boxu".  

Během tak dlouhé série bez výhry se dostal až na úplné dno, přišel o dům, nocleh hledal, kde se dalo. K jeho záchraně pak přispěl fakt, že byl zvyklý přijímat rány a účastnil se i krvavých zápasů bez rukavic. 

Při té příležitosti se dostal do Španělska, kde mu místní média vtiskla nálepku "nejhoršího britského boxera". 

"Byl jsem jako gladiátor, který se jde ven prát, ať je připravený, nebo ne. V hloubi duše jsem byl vždycky mistr světa," popisuje svou motivaci k boji.

Teď už má ale dost. "Nepotřebuji se dál rvát. Mám milující ženu, která sice nechce, abych ten boj vzdal, ale já to chci, vede mě k tomu můj zdravý rozum. Budou si mě navždy pamatovat jako nejhoršího boxera, ale jsem na to hrdý," dodal Deakin. 

Ještě měl absolvovat poslední zápas. O uplynulém víkendu v londýnské O2 areně se chtěl rozloučit proti Marku Handleymu vítězstvím, kvůli pandemii koronaviru ale pořadatelé boxerský galavečer přesunuli na zatím neznámý termín.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy