Nejhorší boxer v historii? Jihoafričan vypadl z ringu ještě před zápasem

Sport Sport
18. 12. 2019 12:13
Ke kuriózní situaci došlo před titulovým boxerským zápasem v jihoafrickém Kapském Městě. Obhájce pásu Ruann Visser totiž vypadl z ringu ještě předtím, než vůbec padla první rána.
Ruann Visser
Ruann Visser | Foto: Twitter

Devětadvacetiletý Visser se chystal na boj těžkých vah proti o šest let staršímu krajanovi Tianu Fickovi. Jen pár okamžiků před zahájením souboje se ale Visser ještě opřel do provazů - a vzápětí vypadl z ringu.

Podívejte se, jak k incidentu došlo:

Při kuriózním pádu si poranil levou ruku a koleno natolik, že mu lékaři nedovolili k utkání nastoupit a duel musel být zrušen. A 207 centimetrů vysoký borec teď zvažuje, že organizátory večera zažaluje. "Má všude modřiny. Levou ruku má ztuhlou a bolí ho," prozradil Nefdt Visser, boxerův otec a manažer v jedné osobě.

Boxer teď chce, aby za chybu "někdo zaplatil". Jihoafrická boxerská asociace (BSA) už zahájila vyšetřování incidentu. "Sednu si s BSA a sednu si i se svými právníky," prohlásil Ruann Visser, někdejší sparringpartner slavného Vladimira Klička.

"Musíme zjistit, jestli šlo o systémovou chybu, nebo selhal lidský faktor. Boxer musí vědět, že je ring bezpečný, když do něj vstupuje," uznal Tsholofelo Lejaka z jihoafrické boxerské asociace.

 

Právě se děje

Další zprávy