Nejdřív válec a pak kolaps! Vaidišová druhý zápas nezvládla

18. 9. 2014 20:25
Česká tenistka Nicole Vaidišová druhý zápas na turnaji v Albuquerque nezvládla a končí v osmifinále.
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Erben Eduard

Albuquerque - Konec euforie. Druhý zápas na turnaji v Albuquerque česká tenistka Nicole Vaidišová nezvládla a končí v osmifinále. Ve třech setech nestačila na třetí nasazenou Britku Johannu Kontaovou 6:1, 1:6 a 4:6.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Přitom Češka, která se vrací na kurty po čtyřech letech, vyhrála celkem snadno první set, ale poté přišel kolaps ve druhé a špatná koncovka ve třetí sadě.

Bývalá světová sedmička vstoupila do utkání ve velkém stylu. Pokračovala ve výkonu z úterní premiéry, dařilo se jí zejména na servisu, zároveň produkovala velké množství forhendových winnerů. A tak ani nevadily poměrně časté chyby z bekhendové strany. V první sadě sebrala Vaidišová soupeřce dvakrát servis, sama odvrátila čtyři brejkboly a zvítězila jasně 6:1.

Ve druhém dějství se ale situace otočila. Česká hráčka kupila nevynucené chyby z bekhendu, přestalo jí fungovat první podání, čehož 119. hráčka žebříčku využila a rychle získala pohodlný náskok. Bídný výkon Vaidišové nakonec přinesl jasný výsledek 1:6.

Ani ve třetím setu to zprvu vypadalo na jasnou porážku. Za stavu 1:3 se ale Vaidišová vzepjala, pomohla si i mlácením rakety o zem a výkřiky typu "Zku...nej bekhend!", a třemi získanými gemy za sebou skóre otočila.

Jenže to bylo vše. Veškerou snahu zhatila další série zbytečných chyb a tak se z postupu do čtvrtfinále radovala Kontaová.