Nedvěd: Maraton? Budu v cíli, i kdybych se tam měl doplazit

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 5. 2012 9:45
Pavel Nedvěd v neděli poběží první maraton v životě
Půlmaraton zvládl Pavel Nedvěd hravě. Teď zkusí maraton
Půlmaraton zvládl Pavel Nedvěd hravě. Teď zkusí maraton | Foto:

Praha - S jedenáctkou na zádech dobyl fotbalový svět. V neděli poběží Pavel Nedvěd se stejným číslem na hřbetě svůj první maraton, ulicemi Prahy.

"Je to můj velký sen, velký cíl, ten maraton uběhnout. Mám k té trati ohromný respekt i ke všem, co maraton zvládli," říká s plnou vážností.

Do Prahy přiletěl  italského Turína, kde pracuje pro Juventus, už v pátek odpoledne.

Juventus finišoval, na běhání nebyl čas

"Jsem ryzí amatér. Mám to tak, že když mám chuť, jdu si zaběhat. Jindy si zase zahrát fotbal. Pohyb bude už asi navždycky součástí mého života. Tak do března, kdy jsem v Praze odběhnul půlmaraton, byla příprava snad v pořádku. Pak už to bylo horší," stýská si Nedvěd.

Práce v představenstvu Juventusu, který hrál - úspěšně - o mistrovský titul ho časově limitovala. "Poslední dva týdny už jsem se na maraton nemohl připravovat vůbec. Tak snad se to neprojeví."

Na letišti čeká tryskáč

Orientačně počítá s časem kolem 4 hodin. Tak trochu ho tlačí čas, protože kdyby se na trati zdržel, nestíhal by mistrovské oslavy v Turíně. Sotva doběhne, bude se muset rychle dostat na letiště, kde na něj čeká soukromé letadlo.

Do cíle se chce Nedvěd dostat pokud možno za každou cenu. "Dostal jsem od Adidasu boty s česku vlajkou, chci ji donést do cíle. I kdybych se tam měl doplazit. Ale je fakt, že jsem nikdy neběžel víc jak 30 kilometrů, nevím, co to se mnou udělá."

Poběží i s Votavou, Lokvenc to vzdal

"Chci to dokončit, ale může se stát, že bude mít člověk blbej den. Že už třeba na 35. kilometru nebudu cítit vůbec žádné síly... Vyloučit nemůžu nic, ale chci to doběhnout," říká Nedvěd.

Poběží se svojí tradiční běžeckou partou, s níž už v Praze absolvoval dva půlmaratony. Je v ní třeba další bývalý sparťan Tomáš Votava. "Ale Vráťa Lokvenc to vzdal. Říkal, že je to na něj dlouhý. A já ho chápu. My jsme na maraton taky těžcí, ale on to má se svou postavou ještě složitější," vypráví jeden ze dvou českých držitelů Zlatého míče.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy