Nechutný útok. Ragbyová hvězda zmáčkla soupeři úmyslně genitálie, hrozí jí čtyři roky

Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 3. 2020 7:33
Světové ragby řeší podlý atak, který předvedl anglický reprezentant Joe Marler na velšského soupeře Aluna Wyna Jonese.
Angličan Joe Marler v utkání Six Nations Cupu proti Walesu
Angličan Joe Marler v utkání Six Nations Cupu proti Walesu | Foto: Reuters

K incidentu došlo při sobotním utkání prestižního turnaje Six Nations Cup, v němž Anglie zdolala Wales 33:30. Levý pilíř Marler ve skrumáži sáhl Jonesovi na genitálie a několikrát mu je bolestivě zmáčkl. 

Útok Marlera na Jonese:

Hvězda Albionu překvapivě unikla trestu, kamery ji však usvědčily. "Joe je dobrej chlápek, ale je k dispozici záběr a fanoušci viděli, co se stalo," reagoval Jones.

"Podíval jsem se na lajnového rozhodčího, jenže očividně nic neviděl. Ale mluvili jsme hodně o sudím u videa a co přezkoumávají, takže bylo frustrující, že se tím nezabýval," divil se velšský ragbista.

Marlerovi ovšem hrozí postih dodatečně a fanoušci po něm rovněž volají. "Kdybych reagoval na hřišti, dostal bych červenou kartu. Doufejme, že se na to podívá světová federace ragby," dodal Jones.

Řády ragby dokonce přímo na tuto situaci pamatují a v pravidle 10.4(k) je přestupek definován jako "tahání, kroucení nebo mačkání varlat".

Hrozí za něj trest zastavení činnosti od dvanácti týdnů až po čtyři roky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy