Nechutné! Polovina dopingových případů v Rusku se týká mládeže

ČTK ČTK
28. 12. 2015 11:06
Dle bývalého šéfa Ruské antidopingové agentury se týká čtyřicet procent dopingových případů v Rusku mladých talentovaných sportovců.
Doping - Ilustrační foto
Doping - Ilustrační foto | Foto: ČTK

Moskva - Až ve čtyřiceti procentech případů porušení dopingových pravidel v Rusku hrají hlavní role mladí sportovci. Uvedl to v rozhovoru pro agenturu R-Sport bývalý ředitel Ruské antidopingové agentury (RUSADA) Ramil Chabrijev.

Prohlásil, že v Rusku je doping velkým problémem, který nelze ignorovat. "Ve srovnání s jinými zeměmi máme mnohem víc provinění. A je zvláště alarmující, že čtyřicet procent porušení pravidel přichází z mládežnického sportu," řekl Chabrijev.

On sám na začátku prosince rezignoval a RUSADA má zastavenou činnost s odůvodněním, že se podílela na zakrývání dopingových případů v ruské atletice.

Ruští atleti byli radou atletické federace IAAF v listopadu vyloučeni z mezinárodních atletických soutěží kvůli systematickému a státem podporovanému porušování antidopingového kodexu.

Hrozí jim zákaz startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Na začátku ledna zamíří inspektoři IAAF do Moskvy, aby zjistili, jaké kroky Rusko udělalo k nápravě.

Doping v Rusku se však zjevně netýká jen atletiky. V minulém týdnu byla zveřejněna zpráva, že pozitivní dopingový nález měli čtyři ruští vzpěrači včetně nejsilnějšího muže planety Alexeje Lovčeva.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.

před 1 hodinou

Po střetech v Hongkongu je 18 lidí zraněných, tři z nich těžce

Nejméně 18 lidí bylo zraněno při nedělních násilných střetech, které se rozpoutaly mezi protivládními demonstranty a policisty v Hongkongu. Tři ze zraněných jsou ve vážném stavu. Protestující blokovali ulice a stanice metra, házeli zápalné láhve a kameny. Policie proti nim zasáhla vodními děly, slzným plynem a gumovými projektily. Zadrženo bylo 89 osob, informovala v pondělí agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy