Nečekaná pomoc: Kličko spároval na Furyho s bratrem Vitalijem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 11. 2015 7:02
Hodně překvapivého pomocníka získal před duelem 28. listopadu v düsseldorfské ESPRIT Arena ukrajinský šampion těžké váhy Vladimir Kličko. V tomto týdnu si totiž po deseti letech zaspároval se svým starším bratrem Vitalijem Kličkem, kterého už podruhé zvolili starostou Kyjeva.
Vladimir (vlevo) a Vitalij Kličko opět v jednom ringu.
Vladimir (vlevo) a Vitalij Kličko opět v jednom ringu. | Foto: Instagram Malik Scott

Going am Wilder Kaiser – Ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko píše historii ještě před samotným soubojem s Britem Tysonem Furym, ke kterému má dojít příští sobotu v německém Düsseldorfu. Jak odhalil na svém instagramu Američan Malik Scott, spáruje devětatřicetiletý šampion se svým bratrem Vitalijem!

Ne, nejedná se o vtip. A také se nejedná o přehnaný první odstavec tohoto článku. Tedy pokud nejde od Vladimira Klička pouze o psychologickou hru směrem ke svému ostrovnímu vyzývateli. Čtyřiačtyřicetiletý Vitalij Kličko nestál v ringu září roku 2012, kdy porazil Němce Manuela Charra.

Kličkové spolu dříve spárovat nemohli

V jednom kempu se svým mladším bratrem se čerstvě znovuzvolený starosta Kyjeva nepotkal téměř patnáct let. "Hodně jsme se dříve hádali a prali," zavzpomínal na společné chvíle v (nejen) rakouském hotelu Stanglwirt současný král v rozhovoru pro americká média před jarním duelem s Američanem Bryantem Jenningsem.

Známá je historka, kdy si Vladimir při jednom ze sparingů se starším bratrem ještě v juniorském věku zlomil nohu, stejně jako ta, kdy jej vykázal ze svého kempu poté, co se začal připravovat pod legendárním Američanem Emanuelem Stewardem a jejich první společný duel s Lamonem Brewsterem prohrál.

"Bratr je skvělým politikem, stará se i o naši nadaci, která pomáhá na 600 tisícům dětí z celého světa. Jako člověk mimo politiku si můžete říkat často, co chcete, v ní to ale nejde. Vitalij svoji roli zvládá skvěle," citovala před pár dny ostrovní média Vladimira s ohledem na výše zmíněné pokračování panování Vitalije Kyjevu.

Vitalij klíčem k úspěchu proti Furymu?

A přesto, že se pochopitelně mluvilo také o boxu, o společných sparinzích nezaznělo ani slovo. Jenže fotka Malika Scotta ukazuje na něco jiného. Kyjevský starosta se ostatně objevil v kempu svého bratra už poté, co se on začal vracet do tréninkového procesu po zranění lýtka. Jenže v tu dobu ještě nespároval a hlavně v Rakousku v tu dobu nebyl ani vytáhlý Američan.

Tento krok má ale od ukrajinského šampiona své opodstatnění. Jen velmi těžko se mu totiž shánějí sparing-partneři, kteří by dosahovali parametrů 206 centimetrů vysokého Furyho. Ostatně to sám Kličko bez okolků přiznal. Navíc ocenil Britův kvalitní pohyb a úderovou škálu. A v tomto ohledu mu může starší bratr – byť jen při nácvicích – hodně pomoct.

Při vší úctě ke Scottovi a dalším parťákům – Dillianu Whyteovi, Razvanu Cojanovi a polotěžké váze Ismajli Sillachovi – chvíle v ringu strávené proti Vitalijovi se mohou v konečném důsledku stát klíčem k úspěchu ve vyprodané düsseldorfské ESPRIT Arena.

Vitalij vypadá ve skvělé kondici

A kdo ví, třeba se dočkáme i dalšího překvapení. Vitalij Kličko vypadá na říjnových fotkách a i na té aktuální ve skvělé formě (na boxerského "důchodce") a je stále třeba mít v paměti, že pokud by se rozhodl vrátit, tak by se okamžitě stal povinným vyzývatelem šampiona WBC.

Tím je Američan Deontay Wilder, který aktuálně koketuje s myšlenkou sjednotit pásy a vyhnout se tak souboji s Rusem Alexanderem Povětkinem, do kterého se mu dvakrát nechce. Že by se vysněného souboje s ukrajinským obrem dočkal? Ovšem nejmenoval by se Vladimir Kličko, ale Vitalij...

 

Právě se děje

před 35 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy