Nečekaná pomoc: Kličko spároval na Furyho s bratrem Vitalijem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 11. 2015 7:02
Hodně překvapivého pomocníka získal před duelem 28. listopadu v düsseldorfské ESPRIT Arena ukrajinský šampion těžké váhy Vladimir Kličko. V tomto týdnu si totiž po deseti letech zaspároval se svým starším bratrem Vitalijem Kličkem, kterého už podruhé zvolili starostou Kyjeva.
Vladimir (vlevo) a Vitalij Kličko opět v jednom ringu.
Vladimir (vlevo) a Vitalij Kličko opět v jednom ringu. | Foto: Instagram Malik Scott

Going am Wilder Kaiser – Ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko píše historii ještě před samotným soubojem s Britem Tysonem Furym, ke kterému má dojít příští sobotu v německém Düsseldorfu. Jak odhalil na svém instagramu Američan Malik Scott, spáruje devětatřicetiletý šampion se svým bratrem Vitalijem!

Ne, nejedná se o vtip. A také se nejedná o přehnaný první odstavec tohoto článku. Tedy pokud nejde od Vladimira Klička pouze o psychologickou hru směrem ke svému ostrovnímu vyzývateli. Čtyřiačtyřicetiletý Vitalij Kličko nestál v ringu září roku 2012, kdy porazil Němce Manuela Charra.

Kličkové spolu dříve spárovat nemohli

V jednom kempu se svým mladším bratrem se čerstvě znovuzvolený starosta Kyjeva nepotkal téměř patnáct let. "Hodně jsme se dříve hádali a prali," zavzpomínal na společné chvíle v (nejen) rakouském hotelu Stanglwirt současný král v rozhovoru pro americká média před jarním duelem s Američanem Bryantem Jenningsem.

Známá je historka, kdy si Vladimir při jednom ze sparingů se starším bratrem ještě v juniorském věku zlomil nohu, stejně jako ta, kdy jej vykázal ze svého kempu poté, co se začal připravovat pod legendárním Američanem Emanuelem Stewardem a jejich první společný duel s Lamonem Brewsterem prohrál.

"Bratr je skvělým politikem, stará se i o naši nadaci, která pomáhá na 600 tisícům dětí z celého světa. Jako člověk mimo politiku si můžete říkat často, co chcete, v ní to ale nejde. Vitalij svoji roli zvládá skvěle," citovala před pár dny ostrovní média Vladimira s ohledem na výše zmíněné pokračování panování Vitalije Kyjevu.

Vitalij klíčem k úspěchu proti Furymu?

A přesto, že se pochopitelně mluvilo také o boxu, o společných sparinzích nezaznělo ani slovo. Jenže fotka Malika Scotta ukazuje na něco jiného. Kyjevský starosta se ostatně objevil v kempu svého bratra už poté, co se on začal vracet do tréninkového procesu po zranění lýtka. Jenže v tu dobu ještě nespároval a hlavně v Rakousku v tu dobu nebyl ani vytáhlý Američan.

Tento krok má ale od ukrajinského šampiona své opodstatnění. Jen velmi těžko se mu totiž shánějí sparing-partneři, kteří by dosahovali parametrů 206 centimetrů vysokého Furyho. Ostatně to sám Kličko bez okolků přiznal. Navíc ocenil Britův kvalitní pohyb a úderovou škálu. A v tomto ohledu mu může starší bratr – byť jen při nácvicích – hodně pomoct.

Při vší úctě ke Scottovi a dalším parťákům – Dillianu Whyteovi, Razvanu Cojanovi a polotěžké váze Ismajli Sillachovi – chvíle v ringu strávené proti Vitalijovi se mohou v konečném důsledku stát klíčem k úspěchu ve vyprodané düsseldorfské ESPRIT Arena.

Vitalij vypadá ve skvělé kondici

A kdo ví, třeba se dočkáme i dalšího překvapení. Vitalij Kličko vypadá na říjnových fotkách a i na té aktuální ve skvělé formě (na boxerského "důchodce") a je stále třeba mít v paměti, že pokud by se rozhodl vrátit, tak by se okamžitě stal povinným vyzývatelem šampiona WBC.

Tím je Američan Deontay Wilder, který aktuálně koketuje s myšlenkou sjednotit pásy a vyhnout se tak souboji s Rusem Alexanderem Povětkinem, do kterého se mu dvakrát nechce. Že by se vysněného souboje s ukrajinským obrem dočkal? Ovšem nejmenoval by se Vladimir Kličko, ale Vitalij...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy