Nebezpečný soupeř. Hvězda UFC nesměla do klece, tak zápasila s divokým kozlem

Sport Sport
20. 4. 2020 7:55
Netradičního protivníka si vybrala hvězda ultimátních zápasů MMA Zabit Magomedšaripov. Dagestánský bojovník změřil síly s kozlem.

V těchto dnech se měl devětadvacetiletý Magomedšaripov prát v rámci nejprestižnější série UFC s Brianem Ortegou v oktagonu, jenže pandemii koronaviru museli ustoupit i neohrožení bojovníci MMA.

A tak si Dagestánec, jenž v UFC neprohrál ani jeden ze šesti zápasů a celkově se v profesionální kariéře pyšní parádní bilancí 18 vítězství a jediná porážka, zvolil za soupeře poněkud divokého kozla. Dějištěm tréninkového "zápasu" nebyla klec, ale venkovský dvůr. Magomedšaripov se možná inspiroval u svého slavného krajana Chabíba Nurmagomedova, jenž se v mládí pral s medvědem.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy