Nebezpečný soupeř. Hvězda UFC nesměla do klece, tak zápasila s divokým kozlem

Sport Sport
20. 4. 2020 7:55
Netradičního protivníka si vybrala hvězda ultimátních zápasů MMA Zabit Magomedšaripov. Dagestánský bojovník změřil síly s kozlem.

V těchto dnech se měl devětadvacetiletý Magomedšaripov prát v rámci nejprestižnější série UFC s Brianem Ortegou v oktagonu, jenže pandemii koronaviru museli ustoupit i neohrožení bojovníci MMA.

A tak si Dagestánec, jenž v UFC neprohrál ani jeden ze šesti zápasů a celkově se v profesionální kariéře pyšní parádní bilancí 18 vítězství a jediná porážka, zvolil za soupeře poněkud divokého kozla. Dějištěm tréninkového "zápasu" nebyla klec, ale venkovský dvůr. Magomedšaripov se možná inspiroval u svého slavného krajana Chabíba Nurmagomedova, jenž se v mládí pral s medvědem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy