"Ne, ne, ne. Jsem připraven zemřít." Z boxerovy úpěnlivé prosby mrazí

Sport Sport
23. 11. 2021 7:38
Dostával výprask, přesto úpěnlivě prosil rozhodčího, aby zápas neukončoval. "Ne, ne, ne. Ne. Jsem připraven zemřít," naléhal boxer Hassan N'Dam. Sudí ho naštěstí neposlechl a v 8. kole utkání s Kazachem Janibekem Alimchanulem stopnul.
Hassan N'Dam (vpravo) v souboji s Janibekem Alimchanulem
Hassan N'Dam (vpravo) v souboji s Janibekem Alimchanulem | Foto: ČTK

Sedmatřicetiletý boxer francouzsko-kamerunského původu, držitel pásu šampiona organizace WBO z roku 2012, nastoupil na boxerském galavečeru v Las Vegas k souboji s o devět let mladším soupeřem a od začátku byl výrazně bit.

V 8. kole rozhodčí zápas ukončil i přes N'Damovo naléhání. Alimchanul si tak vylepšil profesionální bilanci na jedenáct vítězství a žádnou porážku.

"Musím N’Dama fakt ocenit. Je to tvrďák, bývalý šampion a ustál fakt hodně ran," prohlásil vítězný Kazach Alimchanul.

N’Damova slova k rozhodčímu:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy