Rozjetí Pelicans už v boji o play off přeskočili Oklahomu

8. 4. 2015 7:51
Boje o play off v NBA vrcholí a Pelicans chytli formu ve správný čas. Na osmém místě západní konference už přeskočili Oklahomu.
Russel Westbrook z Oklahomy. Dotáhne svůj tým do play off?
Russel Westbrook z Oklahomy. Dotáhne svůj tým do play off? | Foto: Reuters

New Orleans - Basketbalisté New Orleansu porazili Golden State 103:100 a posunuli se v Západní konferenci NBA na osmé místo před Oklahomu, která podlehla San Antoniu 88:113. Pro Golden State to byla druhá prohra za sebou po předchozí sérii 12 výher.

Pelicans proti nejlepšímu celku NBA prohrávali až o 14 bodů, ale ve druhé půli se zlepšili a získali cenné vítězství. V poslední vteřině se neúspěšně snažil o vyrovnání trojkovým pokusem Stephen Curry, autor 25 bodů. Domácí za výhrou vedl Anthony Davis, který dal ve druhé půli třiadvacet ze svých 29 bodů.

"Díváme se na sebe jako na elitní tým. Jsme schopni porazit kdykoli kohokoli," řekl po utkání Davis i směrem k blížícímu se play off. Pokud Pelicans uhájí osmé místo, narazí v prvním kole právě na Warriors.

Devátá Oklahoma vůbec nestačila na rozjeté San Antonio. Obhájci titulu na palubovce Thunder ovládli první čtvrtinu 29:10 a připsali si osmou výhru v řadě. Kawhi Leonard k ní přispěl 26 body. Thunder schází do konce základní části čtyři zápasy.

V důležitém souboji ve Východní konferenci Miami udolalo Charlotte 105:100. Heat se tak udrželi na deváté příčce těsně za Brooklynem a Bostonem. Hornets jsou jedenáctí a už to budou mít s postupem těžké. K důležité výhře Miami táhl Goran Dragič s 28 body.

Atlanta přehrála Phoenix 96:69 a připsala si 58. vítězství v sezoně, což je nový klubový rekord. Negativnímu zápisu do historie se o jeden bod vyhnuli Suns, jejichž klubové minimum je 68 bodů z roku 1981.

NBA:

Atlanta - Phoenix 96:69, LA Clippers - LA Lakers 105:100, Miami - Charlotte 105:100, New Orleans - Golden State 103:100, Oklahoma City - San Antonio 88:113, Sacramento - Minnesota 116:111.

4. Denver 77 28 49 36,4
5. Minnesota 77 16 61 20,8

Pacifická divize:

1. z-Golden State 78 63 15 80,8
2. x-LA Clippers 79 53 26 67,1
3. Phoenix 78 39 39 50,0
4. Sacramento 77 27 50 35,1
5. LA Lakers 77 20 57 26,0

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play of, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" jisté vítězství v konferenci.