Naštvaný Tiňkov: Hlupáci z UCI musí za Kreuzigera zaplatit

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 7. 2015 13:01
Ruský miliardář Oleg Tiňkov nechce nechat "Kreuzigerovu kauzu" jen tak.
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: Oficiální zdroj

Utrecht - Výstřední majitel ruské cyklistické stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov na sebe opět upozornil. Tři dny před startem 102. ročníku Tour de France vyšel se sedmačtyřicetiletým miliardářem blog na respektovaném cyklistickém serveru Cyclingnews.com.

Mocný podnikatel se vyjádřil ke čtyřem zásadním bodům, které se týkají jeho stáje: Únavě Alberta Contadora před "Starou dámou", zda může Peter Sagan i v jeho stáji obhájit zelený dres v bodovací soutěži slavného závodu, soudnímu sporu s bývalým šéfem stáje Bjarnem Riisem a také ke "Kreuzigerově kauze".

Český závodník letos po Giru vyhrál dvouletý spor s Mezinárodní cyklistickou unii (UCI) ohledně nesrovnalostí ve svém biologickém pase. Devětadvacetiletý rodák z Moravské Třebové prohlásil, že stažením obvinění u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) v Lausanne pro něj vše končí. Jedním dechem ale dodal, že pokud bude chtít jeho stáj podniknout právní kroky proti UCI, bránit se tomu nebude.

Tiňkov vše řeší s právníky

Jeho šéf, který zbohatl na pivu a internetovém bankovnictví, nyní tento postup ve zmíněném blogu potvrdil. A jak je jeho dobrým zvykem, servítky si rozhodně nebral.

"Jsem rád, že Roman svůj boj vyhrál, nyní chci ale ty hlupáky z UCI žalovat. Jen hledáme s našimi právníky cestu, jak na to," začal krátkou část věnovanou Kreuzigerovi ve svém blogu, který sepsal po cestě z Petrohradu do Utrechtu. Právě zde v sobotu slavný závod odstartuje.

"Oni udělali hodně nepořádku. Hodně. Poškodili jméno mojí stáje a moji značku, pak se najednou stáhnou a čekají, že to je všechno? To ne, nemohu to tak nechat,“ pokračoval v bojovném duchu muž, který cyklistice v posledních letech propadl a sám se stal velmi aktivním závodníkem.

Kdo ponese odpovědnost?

"Přemýšlejte. Zaplatil jsem Romanovi spoustu peněz, přesto jsem ho nemohl loni použít na podporu Alberta Contadora na Tour de France. Někdo musí být za ty škody odpovědný,“ pohrozil dle Forbesu jeden z deseti nejvýstřednějších ruských podnikatelů současnosti.

Podle zákulisních zdrojů se nyní v sídle stáje řeší především výše odškodného. Není tajemstvím, že plat české hvězdy se pohybuje bez bonusů kolem hranice milionu eur ročně.

 

Právě se děje

Další zprávy