Naštvaný Nibali zavrhl dopující kolegy: Jsou to idioti

ČTK ČTK
22. 11. 2014 13:21
Letošního vítěze Tour de France Vincenza Nibaliho naštvaly čtyři dopingové nálezy, které měli v posledních měsících jeho kolegové z Astany či členové týmové juniorky.
Vincenzo Nibali se od dopujicích kolegů z Astany distancuje
Vincenzo Nibali se od dopujicích kolegů z Astany distancuje | Foto: Reuters

Řím - Letošního vítěze Tour de France Vincenza Nibaliho naštvaly čtyři dopingové nálezy, které měli v posledních měsících jeho kolegové z Astany či členové týmové juniorky.

Elitní kazašské stáji nyní hrozí, že přijde o licenci pro seriál WorldTour na příští rok.

"Pokud mě někdo spojuje s těmito případy, tak vůbec ničemu nerozumí. Tohle jsou čtyři idioti, s kterými nemám nic společného," řekl Nibali listu Gazzetta dello Sport. "Nechápu, že lidé mohou takhle jednat. Doufám, že ti, kdo řídí cyklistiku, je donutí za to draze zaplatit."

V srpnu neprošli kontrolmi na krevní doping EPO předloňský vítěz klasiky Lutych-Bastogne-Lutych Maxim Iglinskij a jeho bratr Valentin. Mladí jezdci Ilja Daviděnok a Viktor Okišev z třetidivizní stáje Astana Continental měli pozitivní dopingový test na anabolické steroidy.

"Můj problém to není, já mám svědomí čisté. Já se rozhodně nemůžu vyjadřovat k jejich potížím. Ty dva jezdce z kontinentálního týmu ani neznám. Maxim Iglinskij? Nepatřil v týmu do mé skupiny a neměli jsme spolu žádný vztah," prohlásil třicetiletý Ital.

Nibali má za sebou druhou sezonu v Astaně. Loni v jejích barvách vyhrál Giro d'Italia, ve sbírce má i triumf na Vueltě z roku 2010.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy