Nash: Šla jsem přes řídítka a odnesla to ruka

Ondřej Kurečka
25. 5. 2014 21:15
Přečtěte si ohlasy českých závodníků po závodech světového poháru horských kol v Novém Městě.
Kateřina Nashová
Kateřina Nashová | Foto: CPA Eduard Erben

Nové Město na Moravě -Velké cíle měli před domácím závodem světového poháru horských kol čeští závodníci. Ovšem fanoušci, kteří i letos hojně zaplnili Vysočina Arénu, se minimálně v tomto ohledu dočkali zklamání.

Ani jeden český reprezentant se v nedělních závodech nevešel do první desítky. Nejblíže tomu byla Kateřina Nash na patnáctém místě. Která ovšem během závodu žen ELITE dvakrát upadla.

Debutující Vastl spokojen

V kategorii do 23 let bylo na startu hned několik Čechů. Mezi nimi také juniorský mistr světa v cyklokrosu Tomáš Paprstka a ještě loni junior Jan Vastl, který v posledním roce v juniorské kategorii zaznamenával skvělé výsledky včetně vítězství v závodě SP v Andoře.

Tomáš Paprstka byl zapleten v pádu a cíle se nedočkal. Jan Vastl po výborném výkonu dojel sedmnáctý a cíli neskrýval spokojenost: „Bral bych jako úspěch i umístěni kolem třicítky, ale když to po startu spadlo, posunul jsem se dopředu. Bál jsem se, aby mi ke konci nedošlo, ale bylo to dobré. Jsem spokojený, v kategorii jsem prvním rokem, 17. místo je dobré. Diváci byli skvělí, v kopcích to hodné pomáhalo.“

Nash dvakrát spadla

Nejlepší z Češek byla v cíli Kateřina Nash, která částečně přehodnotila loňský konec kariéry na nejvyšší úrovni, cílovou pásku protla jako patnáctá v pořadí a pořádně potlučená.

Kateřina si během rozhovoru s novináři chladila naražené zápěstí - důsledek jednoho z pádů. „Spadla jsem v prvním a pak tuším ve druhém kole. Jednou jsem šla přes řídítka a odnesla to ruka. Ta bolela, ale v závodním napětí jsem na to zapomněla, brzdit jsem mohla, diváci mě hnali dopředu, za to jim chci poděkovat,“ popisovala bývalá lyžařka.

Řeč přišla i na další pokračování kariéry a případný návrat do Nového Města v příštím roce: „Já už radši nic neříkám, protože si to třeba zase rozmyslím.“ Ale účasti na MS 2016, na jehož pořádání Nové Město na Moravě kandiduje, vidí velmi nepravděpodobně.

„Tak snad dneska nějaký výsledek urvou chlapi,“ prohlásila Kateřina na závěr. Tereza Huříková dojela na třicáté pozici.

Technické problémy českých mužů

Přání Kateřiny Nash se bohužel nevyplnilo. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý sice začal velmi dobře, ale po vleklých technických problémech se nakonec do cíle nedostal.

Štěstí neměla ani druhá česká naděje – Ondřej Cink. Toho postihl defekt hned v úvodu závodu, propadl se velmi hluboko startovním polem a nakonec dojel 46.

Cimbála, jak se Cinkovi přezdívá, mrzely technické problémy o to více, že se na trati cítil silný: „Jelo se mi skvěle i díky divákům. Jsem rad, že jsem to dojel už kvůli příštímu týdnu. Jsem rád, že jsem to nezabalil, protože diváci přišli kvůli nám.“ Cinkovy naděje se tak ubírají k dalšímu dílu SP, který se odehraje již příští týden v Německu.

Nejlepšího českého výsledku tak dosáhl překvapivě Jan Škarnitzl, který kvůli zdravotním problémům ani původně neměl závodit.

„Původně jsem ani neměl jet, ruka ještě není úplně zahojená, dalo se s tím jet, ale nechtěl jsem moc riskovat. V druhé půlce jsem se zlepšoval. Je dobré, že jsem jel, už kvůli příštímu týdnu.“

Tři pozice za Škarnitzlem dojel druhý nejlepší Čech a vítěz letošního Cape Epic Kristián Hynek, Matouš Ulman byl 38.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy