Náhradník Rose košem v poslední vteřině zajistil Minnesotě výhru

21. 1. 2019 7:52
Basketbalisté Minnesoty zvítězili v NBA 116:114 nad Phoenixem zásluhou Derricka Rose. Třicetiletý náhradník nastřílel 31 bodů včetně vítězného koše v poslední vteřině. Indiana porazila Charlotte 120:95 a Los Angeles Clippers ukončili sérii pěti porážek výhrou 103:95 nad San Antoniem.
Hrdina Minnesoty Derrick Rose se prodírá ke koši Phoenixu
Hrdina Minnesoty Derrick Rose se prodírá ke koši Phoenixu | Foto: Reuters

Phoenix vedl na hřišti Minnesoty ještě minutu před koncem o tři body, ale koncovku nezvládl, když nedoskočil po trestných hodech a následně dvakrát ztratil míč. Nejprve snížil smečí Taj Gibson, pak Rose vyrovnal jedním trestným hodem a nakonec rozhodl košem za dva body z dálky. Celkem dal osm z posledních deseti bodů svého týmu.

"Hráli jsme dobře na to, abychom si zasloužili vyhrát. Bohužel jsme nenašli způsob, jak zápas dovést k vítězství. V tom byl soupeř lepší," řekl trenér Phoenixu Igor Kokoškov.

Clippers prožívali nejhorší období v sezoně, ale vzpamatovali se a v San Antoniu celý zápas vedli, nejvíce o 19 bodů. Spurs měli šanci v úvodu třetí čtvrtiny, kdy hosté přes čtyři minuty nedali ani bod, ale San Antonio jen snížilo na rozdíl tří bodů. Pak soupeř předvedl šňůru 8:0 a opět získal zápas pod svou kontrolu, přestože hrál bez dvou opor Lou Williamse a Danila Gallinariho.

Tobias Harris k výhře Clippers přispěl 27 body, devíti doskoky a devíti asistencemi. Spurs nepomohlo ani 30 bodů a 14 doskoků LaMarcuse Aldridge.

Také Indiana měla celý zápas pod kontrolou, když nad Charlotte vedla už v první čtvrtině o 16 bodů. Pacers si připsali 18. výhru z posledních 23 zápasů a drží třetí místo ve Východní konferenci. Charlotte přišlo o šňůru tří vítězství, ale zůstává na Východě osmé před Detroitem a Washingtonem.

Výsledky NBA:

Indiana - Charlotte 120:95, Minnesota - Phoenix 116:114, San Antonio - LA Clippers 95:103.