Naděje pro Soči Samková si v Kanadě poranila koleno

ČTK ČTK
20. 12. 2013 16:31
Česká naděje pro olympijské hry v Soči snowboardcrossařka Eva Samková si poranila levé koleno, vynechá další závod SP
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Archiv Evy Samkové

Lake Louise - Česká naděje pro olympijské hry v Soči snowboardcrossařka Eva Samková si poranila levé koleno. Vítězka úvodního závodu Světového poháru proto nezasáhne do dalšího dílu seriálu v Lake Louise. Hned po příletu z Kanady absolvuje trojnásobná juniorská mistryně světa vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Koleno si Samková poranila během čtvrtečního tréninku v Lake Louise v místě, v kterém se v rychlosti překonávají dvě boule a po nich následuje hup do klopené zatáčky.

"V první jízdě jsem si přibrzdila pozdě, spadla a trochu se v boulích pomlátila. Ani druhá jízda mi tam nevyšla ideálně a při třetí jsem měla respekt. Vjela jsem tam víc po zadní noze, to mě rozhodilo a v té rozbité klopence mě to nakoplo. Bohužel, největší ránu schytalo koleno levé nohy, která byla v tu chvíli úplně propnutá. Spadla jsem, chvíli se na nohu nemohla vůbec postavit, ale rozchodili jsme to. Akorát pak k večeru se to zhoršilo," uvedla Samková v tiskové zprávě lyžařského svazu.

Problémy s kolenem nemá poprvé

Se stejným kolenem měla problémy už v minulosti. Před necelými dvěma lety podstoupila operaci předního zkříženého vazu. "Tentokrát myslíme, že jde o jiný problém," řekl trenér Marek Jelínek. Týmová fyzioterapeutka Hana Strachotová zjistila, že křížové vazy jsou stabilní a ještě v Kanadě půjde Samková na kontrolu k ortopedovi.

Hlavní vyšetření přijde až v Čechách. "Zatím leduje, moc nechodí a nasadili jsme prášky proti zánětu. Prostě taková stabilizace před pořádným vyšetřením," uvedl Jelínek. Mluvit o ohrožení olympiády je podle něj předčasné. "Samozřejmě doufám, že to nebude nic vážného, ale jestli se dá Eva do olympiády do kupy, nelze zatím odhadnout. Vezmeme to postupně, tedy pondělní vyšetření v Praze, pak případné kvalitní rozježdění a hlavně odstranění jakéhokoliv strachu."

Dvacetiletá Samková se z Kanady vrátí v pondělí. "Na stejný den jsme jí zajistili magnetickou rezonanci a vyšetření u docenta Pavla Koláře. Teprve pak se ukáže, co dál. Věříme, že to nebude nic vážného," řekl generální sekretář Svazu lyžařů České republiky Jakub Čeřovský.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy