Nadal vyhrál v Praze pokerovou exhibici sportovních hvězd

ČTK ČTK
12. 12. 2013 20:01
Španělský hráč dnes triumfoval v charitativní exhibici sportovních hvězd v rámci turnaje European Poker Tour, v níž se utkal s dalšími celebritami i pokerovými profesionály.
Rafael Nadal měl v Praze důvod k úsměvu.
Rafael Nadal měl v Praze důvod k úsměvu. | Foto: Reuters

Praha - Světová tenisová jednička Rafael Nadal si odbyl v Praze vítěznou premiéru při živém hraní pokeru u stolu. Španělský hráč dnes triumfoval v charitativní exhibici sportovních hvězd v rámci turnaje European Poker Tour, v níž se utkal s bývalými fotbalovými hvězdami Ukrajincem Andrejem Ševčenkem a Brazilcem Ronaldem, italským lyžařem Albertem Tombou či nejlepším pokerovým hráčem letošního roku Danielem Negreanu.

"Tady jsem favoritem já," upozornil před hrou Negreanu sportovní celebrity. "Kdyby se hrálo na antuce, tak vyhraje Rafa, na svahu Alberto a na trávě Ronaldo, ale tady bych měl vyhrát já."

Nadal porazil bývalou pozemní hokejistku

Stůl osobností sledovaly dvě kamery a 80 fotoaparátů, které vytvářely pro připravovaný dokument zpomalený obraz podobně jako ve filmu Matrix. Z partie nakonec vyšel vítězně Nadal, na kterém byla podobně jako při tenisu znát touha po výhře.

"Jsem dost soutěživý. I v životě. Rád vyhrávám," řekl před turnajem. V závěru porazil bývalou nizozemskou pozemní hokejistku Fatimu Moreirovou de Melovou, která je už čtyři roky pokerovou profesionálkou.

Jako první vypadl Tomba, který sice dobře začal, ale po třech hodinách o žetony přišel.

"Je těžké hrát s Rafou, který je zvyklý být na kurtu a koncentrovat se pět šest hodin, kdežto já jezdil slalom dvě minuty," smál se Ital. Po něm odcházel Ronaldo a následně Negreanu. "Ševčenko hrál velmi dobře. I Rafa, který začal opatrně, ale pak musel udělat rozhodnutí a přidal na agresivitě," ocenil Negreanu.

Nadal hraje poker teprve něco přes rok

Nadal hraje poker teprve od loňského léta. Začal s ním na internetu v době, kdy nemohl hrát tenis a léčil kolena. Učí se od pokerového trenéra Alfonsa Cardalda, který byl rovněž v Praze a Nadal ho často hledal pohledem stejně jako svého tenisového kouče Toniho Nadala. "Tenis je můj život a při pokeru se bavím. Snažím se pokeru porozumět a už vím, že štěstí je jen malou součástí hry," řekl vítěz 13 grandslamů.

Před pokerovou premiérou přiznal nervozitu. "Ale tak nervózní jako v tenise nebudu, takže žádné rituály tady nemám," řekl sedmadvacetiletý Španěl, který je pověrčivý. Cestou na kurt nešlape na čáry, musí mít přesně srovnané lahve s pitím u lavičky a před každým míčem si sahá na obě uši a na nos.

Nadal i Ševčenko našli podobnost pokeru a svých sportů. "Když si odmyslíme fyzickou náročnost, tak bezpochyby. Tenis je hodně o hlavě a zápas se může zničehonic se otočit, když zakolísáte. To samé je v pokeru," řekl Nadal. "Obě hry jsou nevyzpytatelné, plné emocí, které musíte ovládat."

Ševčenko: Ve fotbale jsem karty nemusel

Kanaďan Negreanu, který chtěl hrát hokej, ale pořádně nevyrostl, uvedl, že předvídavost spojuje poker s různými sporty. "Tenista musí vědět, co chce soupeř zahrát. Brankář se snaží vystihnout penaltu a v pokeru se snažíme proniknout do mysli protivníka," prohlásil. "V pokeru blafujete a ve fotbale taky můžete v pokutovém území blafovat, aby byla penalta a mohli jste vyhrát," dodal Ševčenko.

Ukrajinský střelec si karty oblíbil až po kariéře. "Ve fotbale jsem je nemusel, zvláště červenou, ale ani žlutou. Ale ani jedna taková v pokeru naštěstí není."

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy