Nadal udolal del Potra, Španělsko získalo Davis Cup

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 12. 2011 17:24
Nadal - del Potro 1:6, 6:4, 6:1, 7:6

Sevilla - Tenisté Španělska získali popáté v historii Salátovou mísu pro vítěze Davisova poháru. Ve finále soutěže porazili Argentinu 3:1.

Klíčový bod pro Španěly získal v nedělní čtyřhodinové bitvě s Juanem Martínem del Potrem Rafael Nadal, který Argentince udolal po setech 1:6, 6:4, 6:1 a 7:6.

Nadal získal i první bod Španělů v pátečním duelu s Juanem Monakem, o druhý se taktéž v pátek postaral David Ferrer, který přehrál del Potra. Argentina kontrovala pouze vítězstvím ve včerejší čtyřhře.

Argentina ve čtyřhře vykřesala naději na salátovou mísu
Ferrer udolal Del Potra a Španělé mají triumf na dosah

Dnešní zápas mezi Nadalem a del Potrem přitom začal mnohem lépe Argentinec, který do první sady vlétla a vyhrál ji 6:1. Španělský tenista ovšem bojoval a ve druhé sadě za stavu 4:4 sebral soupeři podání, a zisk brejku následně při servisu potvrdil.

Ve třetí sadě už byl Nadal jednoznačně lepší a oplatil del Potrovi výprask 6:1 z prvního setu.

Zdálo se, že světová dvojka má navrch a utkání dovede bez potiíží ke svému konci, ovšem del Potro se ve čtvrtém setu zázračně vrátil do zápasu a za stavu 5:3 podával na vítězství v této sadě.

Nadal ovšem v klíčové chvílí dokázal opět zabrat, sebral soupeři servis a nakonec dotáhl sadu až do tie-breaku. V něm už byl Španěl jednoznačně lepší a del Potra smetl 7:0.

Šedesátitisícové hlediště v Seville mohlo v tu chvíli vybuchnout nadšením: Španělé získali za posledních jedenáct let už svůj pátý titul v nejprestižnější týmové soutěži tenistů.

Naopak Argentinci v čele s del Potrem neskrývali slzy zklamání. Ve finále Davis Cupu prohráli již počtvrté, a dále tak marně čekají na svoji první možnost pozvednout nad hlavu vysněnou Salátovou mísu pro vítěze.