reklama
 
 

Nadal požádal ITF o zveřejnění všech svých dopingových testů

26. 4. 2016 19:45
Rafael Nadal požádal Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), aby zveřejnila výsledky všech jeho dopingových testů.

Londýn - Rafael Nadal požádal Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), aby zveřejnila výsledky všech jeho dopingových testů. Španělský vítěz 14 grandslamů a aktuálně pátý hráč světového žebříčku tak dál bojuje proti nařčením, že užíval nedovolené podpůrné látky.

Kvůli častým zdravotním potížím i silovému tenisu čelil Nadal obvinění z dopingu několikrát, v pondělí podali jeho právníci žalobu pro pomluvu na bývalou francouzskou ministryni sportu Roselyne Bachelotovou. Ve stejný den Nadal zaslal dopis předsedovi ITF Davidu Haggertymu.

"Vím, kolikrát jsem byl testován, ať už při soutěžích nebo mimo ně. Prosím o zveřejnění všech informací o mně. Prosím zveřejněte můj biologický pas a kompletní historii dopingových kontrol a testů," vyzval federaci Nadal, který v neděli vyhrál turnaj v Barceloně a 49. titulem na antuce vyrovnal rekord Guillerma Vilase. Za měsíc bude bojovat o desátou trofej na Roland Garros.

ITF informace agentury AP o Nadalově dopise potvrdila, stejně jako skutečnost, že španělský antukář nikdy neměl pozitivní test nebo problémy s antidopingovými pravidly. "Je nutné, aby se náš sport stal vlajkovou lodí ve světě, kde transparentnost a poctivost jsou dva pilíře našeho chování a způsobu života," napsal Nadal.

Bývalá francouzská ministryně Bachelotová jej minulý měsíc obvinila, že v roce 2012 dlouhou zdravotní pauzou kryl dopingový nález.

autor: ČTK | 26. 4. 2016 19:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama