25. 9. 2014 20:57
Rafael Nadal po dlouhé zdravotní pauze porazil ve štědře dotované exhibici v Astaně Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Astana - Rafael Nadal si po dlouhé zdravotní pauze opět vychutnal triumf na centrálním dvorci. Španělský tenista, jenž kvůli problémům se zápěstím téměř tři měsíce nehrál, porazil ve štědře dotované exhibici v Astaně Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

"Při každém comebacku cítím mimořádnou motivaci," prohlásil osminásobný vítěz French Open, jenž by se měl na okruh ATP vrátit příští týden na turnaji v Pekingu. Na návratu do bývalé formy bude ale muset ještě pracovat. "Teď jsem v první řadě šťastný, že vůbec ještě můžu hrát dobrý tenis," řekl.

Druhý hráč světového žebříčku odehrál poslední soutěžní zápas 1. července, kdy ve wimbledonském osmifinále podlehl Nicku Kyrgiosovi z Austrálie. Od té doby léčil pravé zápěstí.

Po turnaji v Pekingu by Nadal v této sezoně rád zvládl ještě turnaj série Masters v Šanghaji a Paříži. Rok chce uzavřít startem na Turnaji mistrů v Londýně, který je na programu od 9. listopadu. Účast v lukrativním mezinárodním projektu International Premier Tennis League, který se bude hrát na přelomu listopadu a prosince, už odřekl a soustředí se na přípravu na novou sezonu.