Nadal je připraven na návrat. V exhibici porazil Tsongu

ČTK ČTK
25. 9. 2014 20:57
Rafael Nadal po dlouhé zdravotní pauze porazil ve štědře dotované exhibici v Astaně Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Astana - Rafael Nadal si po dlouhé zdravotní pauze opět vychutnal triumf na centrálním dvorci. Španělský tenista, jenž kvůli problémům se zápěstím téměř tři měsíce nehrál, porazil ve štědře dotované exhibici v Astaně Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

"Při každém comebacku cítím mimořádnou motivaci," prohlásil osminásobný vítěz French Open, jenž by se měl na okruh ATP vrátit příští týden na turnaji v Pekingu. Na návratu do bývalé formy bude ale muset ještě pracovat. "Teď jsem v první řadě šťastný, že vůbec ještě můžu hrát dobrý tenis," řekl.

Druhý hráč světového žebříčku odehrál poslední soutěžní zápas 1. července, kdy ve wimbledonském osmifinále podlehl Nicku Kyrgiosovi z Austrálie. Od té doby léčil pravé zápěstí.

Po turnaji v Pekingu by Nadal v této sezoně rád zvládl ještě turnaj série Masters v Šanghaji a Paříži. Rok chce uzavřít startem na Turnaji mistrů v Londýně, který je na programu od 9. listopadu. Účast v lukrativním mezinárodním projektu International Premier Tennis League, který se bude hrát na přelomu listopadu a prosince, už odřekl a soustředí se na přípravu na novou sezonu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy