Náchod zažil zrušené utkání kvůli poruše autobusu ostravských florbalistů

Zlata Vostrá
1. 10. 2017 21:00
Florbalová Tipsport Superliga má za sebou porci dvou soutěžních kol. Týmy využily svátečního dne k odehrání další sady zápasů a o víkendu hned následovalo další kolo. Největší emoce ale patřily čtvrtečnímu zrušenému duelu, který měl zavést Chodov a Ostravu do Náchoda.
Foto: Zlata Vostrá

Náchod - Výjezdní utkání je sváteční zápas pro všechny zúčastněné. Superligové florbalové týmy se sjedou do města, které nemá tým v nejvyšší lize. Fanoušci tak mají možnost vidět reprezentanty i hráče, které znají pouze z televizních obrazovek ve svém městě.

Na svatého Václava se jeden takový zápas měl odehrát v Náchodě. Z náchodského klubu byly jasně popsané pocity: "Věnovali jsme tomu spoustu dní příprav, měl to být "svátek" florbalu pro lidi z tohoto kraje. Myslím si, že se každý těšil."

Jenže ostravské hráče na cestě zastavila porucha autobusu. Florbalisté, tak stáli nedaleko Olomouce a jak řekl útočník Petr Trulík: "Stáli jsme na benzínce u Praslavic. Trenér a vedoucí družstva volali vedení FBC a ti sháněli autobus nebo alternativní odvoz. Bohužel přes svátek to bylo těžké sehnat."

Mezitím v Náchodě čekali již hráči "domácího" týmu z Chodova. Přišlo oficiální oznámení o zrušení duelu a jak mezi hráči, tak i mezi organizátory vzplály emoce. Nejvíce převládalo zklamání, ale objevil se hněv na ostravský tým.

"V prvopočátku to byl velký šok. Po definitivním rozhodnutí o neuskutečnění zápasu, jsme hned začali přemýšlet, jak to dát vědět co nejvíce lidem, že akce která má být za dvě hodiny nebude. Využili jsme sociální sítě a všechny prostředky, které máme, abychom to lidem sdělili. Samozřejmě, že ne každý se to dozvěděl a tak jsme museli i spoustě lidem vysvětlovat na místě, že utkání nebude a jaké jsou důvody," popisují náchodští organizátoři své kroky.

To trenér Chodova David Podhráský si servítky nebral: "Nelze dělat nic, prostě jsme se sešli, počkali na verdikt o zrušení, omluvili se pořadatelům a jeli domu. Neznám přesně řády, ale říct v jednadvacátém století, že jsme se za pět hodin nedokázal dostat o 200 km dál, mi přijde směšné."

Ostravský Trulík kontruje: "Těšili jsme se na zápas do Náchodu a mrzelo nás, že to nevyšlo. Ohlasy některých lidí nás mrzí, když si myslí, že jsme nechtěli jet do Náchodu. Stát pět hodin na pumpě není nic příjemného a přes státní svátek toho moc člověk nesežene. Doufám, že se utkání odehraje znovu a v Náchodě. Ať fanoušci nejsou ochuzení o utkání Superligy."

Další skalp České Lípy

Mezi další zajímavost z uplynulého florbalového týdne určitě patří první domácí vítězství České Lípy. Nováček ligy se stává obávaným soupeřem. Týmy, které v soutěži působí od jejího vzniku, přichází proti severočeskému celku o body. Státní svátek si právě díky srdnatě bojujícím domácím, užili fanoušci v České Lípě. Sám o sobě to musel být pro "florbalové srdce severu" svátek, protože přijel šestnáctinásobný mistr České republiky - Tatran Střešovice.

Florbalisté České Lípy slaví vítězné utkání
Florbalisté České Lípy slaví vítězné utkání | Foto: Facebook: FBC Česká Lípa

Českolipští florbalisté se ale nezalekli a za mohutné fanouškovské podpory, vydřeli dva bodla výhru v prodloužení. "Kluci na hřišti nechali úplně všechno, výborně nám zachytal gólman, který opravdu byl na místech, kde měl být," sdělila po zápase trenérka Lenka Bartošová.

Hostující kouč Luděk Beneš si především chválil českolipské fanoušky: "Hrálo se při výborné divácké kulise, i za to si domácí body zasloužili, zejména pak za nasazení."

Výsledky 5. kola:

1. SC TEMPISH Vítkovice - Sokol Pardubice 5:4p

Technology Florbal MB - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 9:4

Florbal Ústí - FBC Liberec 8:10

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Tatran Střešovice 5:4pp

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FbŠ Bohemians 2:3

itelligence Bulldogs Brno - ACEMA Sparta Praha 7:6pn

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA odloženo

Výsledky 6. kola:

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBC Liberec 6:7pp

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Ústí 14:4

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 1:5

itelligence Bulldogs Brno - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:4

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 6:8

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Sokol Pardubice 8:1

Technology Florbal MB - Tatran Střešovice bude se hrát 9.10.

 

Právě se děje

Další zprávy