Na Veselého se přišel podívat metrový leguán. Nemůžu se soustředit, stěžoval si tenista

ČTK ČTK
23. 3. 2017 11:50
Zhruba metrový leguán navštívil zápas prvního kola mezi Jiřím Veselým a Tommy Haasem. Zatímco českého tenistu přítomnost ještěra zneklidnila, Němec bral návštěvu z legrace.
Na Veselého se přišel podívat metrový leguán. Nemůžu se soustředit, stěžoval si tenista | Video: Associated Press

Miami - Dramatický zápas Jiřího Veselého s německým veteránem Tommym Haasem v prvním kole turnaje v Miami odlehčila návštěva neobvyklého tenisového "fanouška". Ve třetím setu se na kurtu objevil leguán, jenž se postaral o několikaminutové přerušení duelu.

Zhruba metr dlouhý ještěr za stavu 3:3 ve třetím setu vylezl na tabuli ukazující skóre za základní čarou. Leguán se na ideálním fanouškovském místě usadil a nehýbal se, proto se rozhodčí snažil přesvědčit tenisty, že mohou pokračovat v zápase.

Special selfie @miamiopen , thanks for coming out to watch some Tennis 🎾🦎

Příspěvek sdílený tommy haas (@tommyhaasofficial),

"Pokud se nebude hýbat a zůstane takhle, zkusíme hrát dál. Není to nebezpečné zvíře," řekl sudí Veselému, který však odmítl opustit svou židli vedle umpiru. "Nemůžu se soustředit," reagoval český tenista.

Spíše legraci měl z celé záležitosti Haas, jenž si s leguánem udělal selfie. "Možná věděl, že je to nejspíš naposledy, co tady hraju, tak se stavil, aby mi řekl 'čau'," žertoval osmatřicetiletý Haas, jenž letos absolvuje rozlučkovou sezonu na ATP Tour.

Leguána nakonec vyhnali z jeho pozorovatelny na tabuli pořadatelé. Ještěr si ještě oběhl vítězné kolečko po dvorci a zápas mohl pokračovat. Návštěva nezvaného hosta přinesla více štěstí Veselému, jenž 1022. hráče světového žebříčku zdolal 6:7, 6:3, 7:5 a postoupil do druhého kola.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy