Aktualizováno 7. 7. 2018 19:36
Zvítězili Australanka Jessica Foxová a Sideris Tasiadis z Německa.
Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová | Foto: Martin Hladík, kanoe.cz

Augsburg - Kajakářka Kateřina Kudějová skončila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Augsburgu sedmá, Barbora Valíková za ní byla ve finále osmá. Kanoista Lukáš Rohan obsadil desáté místo. Zvítězili Australanka Jessica Foxová a Sideris Tasiadis z Německa. Z trojice českých lodí ve finále kategorie C2 mix dojeli nejlépe druzí Tereza Fišerová s Jakubem Jáněm.

Mistryně světa z roku 2015 Kudějová se na úvod SP v Liptovském Mikuláši do finále nedostala, před týdnem druhý závod v Krakově vynechala ze zdravotních důvodů. V olympijském Eiskanalu v Augsburgu ovládla páteční kvalifikaci a ze semifinále postoupila jako druhá, ale v závěru finálové jízdy ve dvou brankách chybovala.

Na stupně vítězů Kudějová ztratila 4,15 sekundy, Valíková jela čistě, ale pomaleji. Amálie Hilgertová byla v semifinále jedenáctá, Valíková ji z postupových příček odsunula o 31 setin.

Foxová zvítězila s propastným náskokem bezmála šesti a půl vteřiny před Britkou Mallory Franklinovou. Čtyřiadvacetiletá Australanka v letošním SP ještě nenašla přemožitelku: vedle tří závodů K1 vyhrála i obě soutěže kanoistek.

Ve finále kanoistů skončil Rohan desátý stejně jako v prvním závodu SP v Liptovském Mikuláši. Český reprezentant se krátce před cílem převrhl a poslední dvě branky neprojel. O 71 setin sekundy za vítězným Tasiadisem dojel slovenský lídr SP Alexander Slafkovský, jenž obsadil i potřetí za sebou druhé místo.

Vítězslavu Gebasovi chybělo na 12. pozici k postupu do finálové desítky 38 setin sekundy. Tomáš Rak doplatil na dotek branky a v semifinále skončil čtrnáctý.

V kategorii smíšených dvojic kanoí nestačili Fišerová s Jáněm pouze na německou dvojici Jasmin Schornbergová, Thomas Becker. Veronika Vojtová s Janem Maškem skončili třetí, Jana Matulková s Vojtěchem Mrůzkem šestí.

V neděli budou bojovat o medaile kajakáři a kanoistky.

SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži - C1: 1. Tasiadis (Něm.) 100,06 (0 trest. sekund), 2. Slafkovský (SR) -0,71 (0), 3. Božič (Slovin.) -2,81 (2), …10. Rohan -118,50 (106), v semifinále 12. Gebas, 14. Rak (všichni ČR).

Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Slafkovský 165, 2. Tasiadis 144, 3. Westley (Brit.) 134, …10. Rohan 96, 17. M. Jáně (ČR) 71, 18. Rak 56, 31. Gebas 31.

Ženy - K1: 1. Foxová (Austr.) 102,10 (0), 2. Franklinová (Brit.) -6,46 (0), 3. Terčeljová (Slovin.) -6,76 (2), …7. Kudějová -10,91 (4), 8. Valíková -11,73 (0), v semifinále 11. A. Hilgertová, 21. Vojtová (všechny ČR).

Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 180, 2. Funková (Něm.) 140, 3. Kuhnleová (Rak.) 133, …10. Valíková 90, 17. A. Hilgertová 70, 18. Kudějová 68, 22. Vojtová 56, 35. A. Galušková 22, 38. K. Galušková (obě ČR) 21.

C2 mix: 1. Schornbergová, Becker 126,07 (2), 2. Fišerová, J. Jáně -1,04 (0), 3. Vojtová, Mašek -3,32 (2), …6. Matulková, Mrůzek (všichni ČR) -14,44 (4).