Na MS sahala po medaili, kvůli zranění ale Klučinová už letos možná závodit nebude

ČTK ČTK
31. 5. 2018 17:36
Českou sedmibojařku nadále trápí zánět v noze.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Praha - Česká rekordmanka v sedmiboji a pětiboji Eliška Klučinová bude možná muset vynechat celou sezonu kvůli zranění. Čtvrtou ženu z březnového halového mistrovství světa dlouhodobě trápí zánět v noze, který jí znemožňuje přípravu.

"Bohužel nemohu běhat ani skákat. Vzhledem k tomu, že se to stále nezlepšilo a tréninkové manko už je obrovské, je pro mě ohrožena celá letní sezona," oznámila Klučinová na facebooku. "Hlavu ale nevěším. Dělám, co se dá, abych se rychle uzdravila a udržela se v kondici," dodala.

Třicetiletou Klučinovou provázejí zdravotní problémy opakovaně, ty aktuální ji trápí od březnového přípravného kempu v Africe. Vrcholem sezony bude v srpnu mistrovství Evropy v Berlíně, limit pro účast na něm má hodnotu 5900 bodů. Na nedávném mítinku v Götzisu už ho s přehledem splnila Kateřina Cachová (6244).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
Další zprávy