Na MS sahala po medaili, kvůli zranění ale Klučinová už letos možná závodit nebude

ČTK ČTK
31. 5. 2018 17:36
Českou sedmibojařku nadále trápí zánět v noze.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Praha - Česká rekordmanka v sedmiboji a pětiboji Eliška Klučinová bude možná muset vynechat celou sezonu kvůli zranění. Čtvrtou ženu z březnového halového mistrovství světa dlouhodobě trápí zánět v noze, který jí znemožňuje přípravu.

"Bohužel nemohu běhat ani skákat. Vzhledem k tomu, že se to stále nezlepšilo a tréninkové manko už je obrovské, je pro mě ohrožena celá letní sezona," oznámila Klučinová na facebooku. "Hlavu ale nevěším. Dělám, co se dá, abych se rychle uzdravila a udržela se v kondici," dodala.

Třicetiletou Klučinovou provázejí zdravotní problémy opakovaně, ty aktuální ji trápí od březnového přípravného kempu v Africe. Vrcholem sezony bude v srpnu mistrovství Evropy v Berlíně, limit pro účast na něm má hodnotu 5900 bodů. Na nedávném mítinku v Götzisu už ho s přehledem splnila Kateřina Cachová (6244).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy