Na lety v Oberstdorfu se kvalifikovala čtveřice Čechů

ČTK ČTK
4. 2. 2011 18:47
Nejlépe si vedl jedenáctý Jakub Janda
Nejlepší český výkon předvedl Jakub Janda
Nejlepší český výkon předvedl Jakub Janda | Foto: Reuters

Oberstdorf  - V kvalifikaci na závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu uspěli čtyři čeští skokani v čele s Jakubem Jandou, který obsadil jedenácté místo.

V sobotu se na německém mamutím můstku představí také Lukáš Hlava, Roman Koudelka a Jan Matura.

O jedno místo a pouhé dvě desetiny bodu unikl postup Borku Sedlákovi, poslední 50. místo obsadil Antonín Hájek.

Čtěte také:
Koudelka útočil na životní výsledek. Skončil však šestý
Koudelka si v Německu vyskákal 14. místo, vyhrál Freund

Kvalifikaci bez desítky nejlepších skokanů Světového poháru, kteří mají účast v závodě jistou, vyhrál Fin Janne Happonen výkonem 210,5 metru. Ještě o metr dál doletěl Slovinec Robert Kranjec, jenž skončil čtvrtý. Janda předvedl let dlouhý 189 metrů.

Nejlepší český skokan ve Světovém poháru Koudelka, třetí z lednových letů v Harrachově, byl v pátek dvacátý za výkon 178,5 metru. O dvě místa před ním skončil Hlava (184,5), Matura obsadil 26. příčku (175,5).

V tréninku před kvalifikací překonali dvousetmetrovou hranici mimo jiné Hlava (207) s Koudelkou (206,5).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy