Na golfu očipují diváky. Ochráníme tak jejich zdraví, tvrdí pořadatelé turnaje PGA

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 5. 2020 13:29
Při golfovém turnaji PGA Tour Memorial v americkém Dublinu budou v červenci chránit zdraví diváků před koronavirem čipy s takzvanou RFID technologií.
Tiger Woods
Tiger Woods | Foto: Reuters

Pořadatelé si od jejich zavedení slibují, že budou mít přehled o tom, kolik lidí se nachází na určitých místech, a budou moci dbát i na bezpečný odstup mezi nimi.

Golfová sezona je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušena od 12. března. Elitní PGA Tour by měla začít za měsíc ve Forth Worthu v Texasu. První čtyři turnaje budou bez diváků, na další už by mohl mít omezený počet lidí přístup. Memorial byl z června odložen o měsíc a půl a začne v Dublinu ve státě Ohio 16. července.

Turnaj pořádaný legendou Jackem Nicklausem chystá s předstihem různá opatření včetně měření teploty, ochrany obličeje i náramků s čipy. Do areálu bude moci jen omezený počet osob a jejich pohyb bude monitorován.

"Organizátoři tak budou vždy vědět, kolik lidí se v každé oblasti shromáždí. Tuto technologii použijeme k ochraně všech," přiblížil ředitel Dan Sullivan pro Golf Digest.

K informacím o sledování fanoušků bude mít podle něj přístup jen malá skupina lidí. Pokud by se diváci někde shlukovali ve velkém množství, budou požádáni, aby se rozptýlili. Zatím ale není jasné, zda na Memorial budou mít diváci vůbec přístup. Vše bude záležet na vývoji pandemie a rozhodnutí příslušných úřadů.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy