Na domácím MS bikerů budou startovat Nash i Kulhavý

ČTK ČTK
29. 9. 2015 15:28
Příští rok v červnu se bude v Novém Městě na Moravě konat mistrovství světa v cross country horských kol, Česko na něm budou reprezentovat i největší hvězdy Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nash.
Kateřina Nash
Kateřina Nash | Foto: ČTK

Praha - Cyklistka Kateřina Nash se zúčastní příští rok mistrovství světa horských kol v olympijské disciplíně cross country, které uspořádá koncem června Nové Město na Moravě. Potvrdila to šéfovi organizačního výboru Petru Vaňkovi.

"Když teď nedávno vyhrála úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu (v Las Vegas), tak jsem jí napsal, že jí k tomu gratuluju, ale že mi jako pořadateli MS horských kol nezbývá nic jiného, než se zeptat, co plánuje příští rok," uvedl Vaněk na dnešní tiskové konferenci v Praze.

A přestože si na odpověď musel počkat, hodně ho potěšila. Pro diváky bude účast sedmatřicetileté rodačky z Prachatic, která trvale žije v USA, znamenat takřka stejně silné lákadlo jako start Jaroslava Kulhavého.

"Katka počítá s tím, že se domácího šampionátu určitě zúčastní a bude se právě na něj připravovat. Ještě větší náboj tím kromě sobotního závodu elitní kategorie žen dostává i štafeta," řekl Vaněk.

Šampionát v místě, které se stalo mezi závodníky oblíbenou zastávkou Světového poháru, se uskuteční v příštím roce od středy 29. června do neděle 3. července. Již tento čtvrtek odstartuje předprodej vstupenek, pětidenní lístek stojí 1000 korun.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy