My vám ty medaile přivezeme, vtipkuje před MS Tomáš Dvořák

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 8. 2013 6:00
S velkým očekáváním pojede česká výprava na mistrovství světa do Moskvy, které začíná v sobotu. Ta je totiž druhá největší v české historii, čítá 28 závodníků a dohromady 52 členů.
Šéftrenér českého týmu Tomáš Dvořák věří, že si Češi z MS v Moskvě přivezou historicky největší počet medailí.
Šéftrenér českého týmu Tomáš Dvořák věří, že si Češi z MS v Moskvě přivezou historicky největší počet medailí. | Foto:

Praha - S velkým očekáváním pojede česká výprava na mistrovství světa do Moskvy, které začíná v sobotu.

Ta je totiž druhou největší v české historii, čítá 28 závodníků a dohromady 52 členů a je v ní hned řada adeptů na medailové umístění.

"Věřím, že s počtem závodníků bude rekordní i počet medailí a že bude historicky nejúspěšnější. Máme hodně želízek v ohni a věřím, že výprava bude úspěšná. Počet medailí vám neřeknu, nejsem tipař, ale my vám ty medaile přivezeme," pomohl si šéftrenér českého týmu Tomáš Dvořák na úterní tiskové konferenci populární hláškou z filmu S tebou mě baví svět.

Tomáši, když nechcete tipovat, řekněte alespoň, s kolika medailemi budete spokojen?
Navnadila nás halová Evropa v Göteborgu (Češi zde získali pět medailí). Světový šampionát je ale jiná liga, takže budeme rádi za každou medaili, kterou čeští atleti přivezou. Svaz navíc vydal větší prostředky, abychom byli co nejblíže stadionu. A až na dva atlety s námi jedou všichni trenéři, takže jsme udělali maximum pro úspěch.  

Kdo má podle Vás největší šanci na zisk medaile?
Medaili určitě očekávám od Zuzky (Hejnové) a Víti Veselého. Mými 'želízky' na kvalitní umístění jsou i Láďa Prášil, Lukáš Melich, Honza Kudlička, Jiřka Svobodová, Denča Rosolová, Pavel Maslák, Eliška Klučinová… A tak bych mohl pokračovat a pokračovat.

Vítězslav Veselý však kvůli problémům s kolenem netrénoval. Jaký je jeho současný zdravotní stav?
Dneska jsem mluvil s Honzou (Železným) a řekl mi, že ve středu už zase začne s normálním tréninkem. Možná je pozitivní, že teď Víťa kvůli kolenu netrénoval. Zapojí se do přípravy postupně a u něj je to možná lepší, protože by se mohlo stát, že by tu formu měl stejně jako v Londýně předčasnou a na finále by mu nezbyla. Zdravého atleta neznám, takže strach nemám. Navíc nejvíc nemocný jsem stejně já a Franta Fojt (ředitel svazu).

A nemáte strach ani z toho, že z výpravy těsně před startem šampionátu kvůli zranění někdo vypadne, tak jako se to stalo mílařce Tereze Čapkové a desetibojařovi Adamu Helceletovi?
Nemám. Věřím, že všichni, co odjíždějí, jsou provozuschopní. Bude to ale poprvé, kdy nebude na světovém šampionátu startovat žádný český desetibojař. To mě osobně mrzí dvojnásob. Adamův bodový potenciál leží především v jeho rychlosti. Když se nebude nadále zpomalovat, tak může dosáhnout na slušné body. A za Adamem je několik šikovných kluků, kteří o sobě dají za čas vědět.

V Rusku jste už několikrát byl. Jaké jsou Vaše zkušenosti s jeho obyvateli a Moskvou vůbec?
Ruština je v Rusku velkou výhodou, s angličtinou tam totiž uspějete u jednoho procenta populace. A já naštěstí rusky umím. Mám tam navíc hodně přátel, proto se tam těším. Věřím, že tam bude vzdělané publikum, že to nebude jako v Americe, kde se chodí jenom na stadion nasvačit a ptají se furt, proč tam ti rozhodčí pořád zvedají praporky.

A co očekáváte od ruské výpravy?
Podle mých informací všechny přihlásili na školu, aby se Rusové při odpovědích tvářili aspoň trošku chytře. Věřím, že budou maximálně nažhavení, i když mě teda překvapilo, že tedy rozhodně nemají narváno v každé disciplíně třemi lidmi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy