Musel se vyhýbat psovi. Přesto bývalý pilot Zanardi získal na paralympiádě druhé zlato

ČTK Sport ČTK, Sport
17. 9. 2016 12:47
Rio de Janeiro - Bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi získal na paralympijských hrách v Riu druhou zlatou medaili. Po triumfu v časovce v kategorii handbiků získal devětačtyřicetiletý Ital další titul společně s kolegy v týmové štafetě kategorie H2-H5. Ze silničního závodu, který před čtyřmi lety v Londýně ovládl, vybojoval v Riu ve čtvrtek stříbro.
Alex Zanardi.
Alex Zanardi. | Foto: BMW Motorsport

Zanardi byl posledním z trojice ve štafetě, kterou Italové jasně ovládli. Společně se Zanardim jeli Vittorio Podesta a Luca Mazzone. Podesta dokončil svůj první úsek na třetí místě, Mazzone dostal Italy do vedení a Zanardi náskok ještě navýšil z 13 na 21 sekund. Po trojím vystřídání nakonec vyhráli o 47 sekund.

"V posledním kole mi přes cestu hned za zatáčkou přeběhl pes, což byla docela nebezpečná situace," řekl Zanardi.

"Netrefil jsem ho, ale měl jsem namále, musel jsem hodně manévrovat," popsal muž, který přišel o nohy v září 2001 při nehodě v automobilovém závodu seriálu CART na německém Lausitzringu. "Bylo to docela úsměvné, ale v tu chvíli jsem se moc nesmál," doplnil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy