Muguruzaová ovládla Peking. V žebříčku půjde před Kvitovou

11. 10. 2015 15:14
dsf Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová vyhrála turnaj v Pekingu. Světová pětka v dnešním finále porazila Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska 7:5, 6:4 a získala druhý titul v kariéře. Dvaadvacetiletá hráčka navázala na loňský triumf z Hobartu.
Garbine Muguruzaová s vítěznou trofejí.
Garbine Muguruzaová s vítěznou trofejí. | Foto: Reuters

Peking - Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová vyhrála turnaj v Pekingu. Světová pětka v dnešním finále porazila Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska 7:5, 6:4 a získala druhý titul v kariéře. Dvaadvacetiletá hráčka navázala na loňský triumf z Hobartu.

Muguruzuová zdolala Bacsinszkou i ve třetím vzájemném utkání v sezoně, přestože v první sadě prohrávala už 2:5 a ve druhé 0:2.

Španělská tenistka, která se letos na třetí pokus dočkala vítězného finále, tak v novém vydání světového žebříčku přeskočí Petru Kvitovou a čtvrtou příčkou si vytvoří nové osobní maximum.