Australané rozplakali ragbyovou Anglii, Japonsko stále žije

Angličané podlehli i Austrálii a v turnaji končí. Překvapení z Japonska je po výhře nad Samoou stále ve hře o čtvrtfinále. Jihoafričané v souboji se Skotskem napravili zaváhání s Japonskem.
Anglie nastupovala do utkání o všechno. Asi nikdo z domácích nečekal, že rozhodující zápas přijde už ve skupině.
Rozhodující bitvu si nenechal ujít ani trenér fotbalové reprezentace Roy Hodgson.
Jeho ragbyový "kolega" Stuart Lancaster, ještě netušil, jak hořkou pilulku bude muset po zápase spolknout.
Famózním výkonem se předvedl australský Bernard Foley, který v zápase zaznamenal neuvěřitelných 29 bodů.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 3. 10. 2015 23:42
Podívejte se na fotogalerii ze sobotních zápasů na mistrovství světa v ragby. Největší senzací byla další porážka domácí Anglie, která se jako první pořadatel nepodívá do play off.
 

Právě se děje

před 23 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy