Video: Americké sprinterské hvězdy udělaly školáckou chybu

Sport Sport
29. 8. 2015 17:39
Podívejte se, jakou chybou se američtí sprinteři připravili o medaili ve finále běhu na 4x100 metrů na mistrovství světa v Pekingu.
Podívejte se, jakou chybou se američtí sprinteři připravili o medaili ve finále běhu na 4x100 metrů na mistrovství světa v Pekingu. | Video: YouTube

Peking - Měla to být odveta za běhy na 100 a 200 metrů, na nichž Usain Bolt "vyfoknul" zlato americkým sprinterům. Jenže v dnešní finále štafety na 4x100 metrů na světovém šampionátu v Pekingu si Američané udělali pořádnou ostudu.

Místo útoku na zlato nezvládli zámořští atleti poslední předávku a i když Mike Rodgers doběhl druhý za Boltem, přišel místo stříbra nemilosrdný ortel - diskvalifikace.

Tyson Gay sice vybíhal z poslední zatáčky ve vedení, jenže nejistý Rodgers tak dlouho přebíral štafetový kolík, až vyběhl z vytáčeného předávacího území. A za to znají atletická pravidla jediný trest, vyloučení ze závodu.

Více o sobotním finálovém programu na MS v Pekingu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 46 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy