MOV umožní na olympiádě v Riu soutěžit i uprchlíkům

ČTK ČTK
4. 3. 2016 12:13
V prvním výběru je 43 sportovců, kteří nemohou reprezentovat žádnou zemi, v červnu výkonný výbor MOV zúží seznam na pět až deset jmen.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) umožní na srpnových hrách v Riu de Janeiru soutěžit uprchlíkům. V prvním výběru je 43 sportovců, kteří nemohou reprezentovat žádnou zemi, v červnu výkonný výbor MOV zúží seznam na pět až deset jmen.

Uprchlický tým bude v Riu startovat pod vlajkou a hymnou MOV. Výkonný výbor olympijského výboru v Lausanne potvrdil, že uprchlíci budou mít stejná privilegia jako sportovci z ostatních 206 členských zemí.

"Uprchlická krize se nás všech nesmírně dotýká. Přivítáním těchto sportovců na olympijských hrách chceme dát naději uprchlíkům na celém světě," prohlásil předseda MOV Thomas Bach. Hry v Brazílii začnou 5. srpna.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy