Moravec: Vyrovnám se těm nejlepším. Ještě zlepšit psychiku

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
23. 12. 2014 12:22
Biatlonista Ondřej Moravec obsadil v tradiční anketě Sportovec roku díky dvěma olympijským medailím čtvrté místo a mezi muži mu patří nejvyšší příčka.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Biatlonista Ondřej Moravec obsadil v tradiční anketě Sportovec roku díky třem olympijským medailím čtvrté místo a mezi muži mu patří nejvyšší příčka. Dobrou formu potvrzuje i v letošní sezoně.

O uplynulém víkendu ve slovinské Pokljuce skončil v závodě s hromadným startem sedmý a ve stíhačce doběhl dokonce pátý, což ho v průběžném pořadí Světového poháru posunulo na sedmé místo.

„Při přesnější střelbě vleže bych byl ještě výš,“ řekl s pousmáním v rozhovoru pro Aktuálně.cz nejlepší český biatlonista.

Jak hodnotíte svá vystoupení v dosavadních deseti závodech Světového poháru?
Začal jsem sice problémy s dobíjením, pádem a nezvládl jsem stíhačku, ale od té doby se mi daří. Pětkrát jsem se vešel do elitní desítky, za úspěch považuji zvláště páté místo ve stíhačce, takže z tohoto pohledu to je nejlepší vstup do sezony z celé mé dosavadní sportovní kariéry. S výsledky v současné velké konkurenci jsem velice spokojen.

Máte tyto pocity i z běžecké části?
Určitě! Sprint jsem schopen zvládnout na úrovni těch nejrychlejších, ale v dalších dvou až třech dnech moc záleží na tom, jak se mi v současném bohatém programu závodů Světového poháru podaří vydržet se silami. Těší mě, že proti loňsku cítím v běhu určitý posun, dokonce viditelné zlepšení. V několika závodech jsem stačil i těm nejlepším. Je to důkaz, že můj trénink šel správným směrem.

V čem vidíte příčinu horších výsledků ve střelbě vleže?
Zatímco ve stoje střílím už delší dobu v pohodě, tak vleže skutečně dělám dost chyb. V tréninku přitom žádný problém nemám, ale v závodě si bere hlavní slovo psychika. Nehodlám se tím zbytečně stresovat, chce to asi čas a věřím, že i v této „disciplíně“ se zlepším.

Jaký je váš nejbližší program?
Těším se na Vánoce, a to mimo jiné i proto, že při mém neustálém cestování budu konečně na jednom místě. Už 27. prosince se však zúčastním exhibice na stadionu Schalke, kde mě čeká závod na dvakrát osm kilometrů ve zcela výjimečné atmosféře se střelbou pod tlakem a určitě i s patřičným stresem. Hned druhý den se pak chci vydat na další závod Světového poháru do Val di Fiemme, ale je otázka, zda se pro nedostatek sněhu vůbec uskuteční.

S čím byste byl v dalších závodech spokojený?
Rád bych se udržel v elitní desítce  a aspoň v některém závodě našel cestu na stupně vítězů.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy