Moravec vyjel své premiérové vítězství ve Světovém poháru

3. 3. 2013 15:45
V závodu s hromadným startem na Holmenkollenu v Oslu za sebou nechal o téměř 14 sekund vedoucího muže průběžného pořadí Martina Fourcada z Francie a o další tři sekundy Němce Erika Lessera.
Ondřej Moravec navázal na 5 let starý úspěch Michala Šlesingra ve stejném závodě v Oslu. | Foto: Reuters

Oslo - Ondřej Moravec získal své premiérové vítězství ve Světovém poháru.

V závodu s hromadným startem na 15 kilometru na Holmenkollenu v Oslu za sebou nechal o téměř 14 sekund vedoucího muže průběžného pořadí Martina Fourcada z Francie a o další tři sekundy Němce Erika Lessera.

"Je to perfektní. Je to bláznivé a jsem na sebe pyšný," řekl Moravec na tiskové konferenci. "Je krásné, když se sny stávajíc skutečností. Věřím, že si to hodně užiju. Máme výbornou partu a v této sezóně se nám daří. Klukům i holkám. Pevně věřím, že to tak bude pokračovat."

Moravec tak zkompletoval medailové podium ze závodů Světového poháru v této sezoně, a "odčinil" tak smolné mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde byl v individuálních závodech dvakrát čtvrtý.

Moravec udělal na střelnici chybu až na závěrečné položce a díky druhému nejrychlejšímu času v běhu si před Martinem Fourcadem bezpečně pohlídal patnáctisekundový náskok, s nímž vyjížděl ze střelnice.

"Na začátku posledního kola jsem se cítil unavený, ale našel jsem v sobě ještě energii, abych to dojel a věřil jsem, že Martina ze sebou udržím," řekl Moravec. "Nedostihl mě a na to jsem opravdu trochu pyšný," dodal rodák z Letohradu.

Naposledy byl český biatlonista na nejvyšším stupínku v závodu SP před pěti lety zásluhou Michala Šlesingra, který triumfoval rovněž v závodu s hromadným startem na Holmenkollenu. Mezi ženami to byla v prosinci v Pokljuce Gabriela Soukalová.

Vedle Moravce se z českých závodníků zúčastnil závodu právě i Šlesingr, jenž obsadil 19. příčku.

SP v biatlonu v Oslu:

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. Moravec (ČR) 39:48,7 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -13,7 (3), 3. Lesser (Něm.) -16,8 (1), 4. Burke (USA) -19,1 (2), 5. Makovějev (Rus.) -23,2 (1), 6. Deryzemlja (Ukr.) -26,0 (1), 7. Bö (Nor.) -31,0 (2), 8. Beatrix (Fr.) -35,1 (2), 9. Lindström (Švéd.) -38,6 (2), 10. Eder (Rak.) -44,4 (1), ...19. Šlesingr (ČR) 1:52,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1012 b., 2. Svendsen (Nor.) 751, 3. Fak (Slovin.) 650, 4. Lindström 592, 5. Malyško 570, 6. Usťugov (oba Rus.) 557, ...14. Moravec 472, 25. Šlesingr 319, 50. Vítek 97, 54. Soukup (oba ČR) 84.