Moravec po rychlopalbě těsně čtvrtý, Krčmář zazářil desátým místem

Biatlonový Ruhpolding byl k Čechům znovu milostivý
Výborný výkon podal i Michal Krčmář,...
... který jednou minul a poprvé v kariéře se dostal do elitní desítky.
Nejrychlejší byl Francouz Martin Fourcade a zvýšil náskok v čele průběžného hodnocení seriálu. Druhý skončil Simon Eder z Rakouska, třetí místo obsadil Rus Andrej Šipulin.
Moravec navázal na stříbro v nedělním závodu s hromadným startem ve stejném středisku. K vítězství mu chybělo 37 vteřin, na stupně vítězů 8,1 sekundy.
13. 1. 2016 15:51
Český biatlonista ve vytrvalostním závodu Světového poháru v německém Ruhpoldingu skončil čtvrtý, když nestačil pouze na Francouze Martina Fourcada, Rakušana Simona Edera a Rusa Antona Šipulina.

Ruhpolding - Potvrzeno, skvělá forma Ondřeje Moravce je zpět. Český biatlonista ve vytrvalostním závodu Světového poháru v německém Ruhpoldingu skončil o osm sekund čtvrtý, když nestačil pouze na Francouze Martina Fourcada, Rakušana Simona Edera a Rusa Antona Šipulina

Na čtyřech střeleckých položkách Moravec ani jednou neminul a předvedl fantastické střelecké představení. Na dvacetikilometrové trati však nestačil na tři zmiňované soupeře, kteří všichni připsali jednu trestnou minutu za střelecký omyl. Vynikající výkon podal také Michal Krčmář, který i s jednou chybou na stojce skončil desátý a zaznamenal nové kariérní maximum.

Svůj druhý závod Světového poháru kariéry měl výtečně rozjetý také benjamínek Adam Václavík, který po třetí střelbě rovněž atakoval elitní desítku. Na závěrečné stojce ale neudržel nervy a třemi chybami šanci ztratil.

Individuální závod jsme sledovali živě zde.

"Báli jsme se počasí, včera to tady bylo něco příšerného. I dnes chumelilo. Musím pochválit Ondru, je to skvělé umístění. Desítky si vždycky moc ceníme, takže velkou pochvalu zaslouží i Michal Krčmář. Na střelnici to zvládl, dobře reagoval na vítr," řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář.

Václavík i přes selhání zaslouží pochvalu

I přes výpadek nejmladšího člena týmu na poslední položce pro něho měl šéftrenér slova chvály. Nakonec z toho bylo 41. místo.

"Adam byl na hranici bodů, také bych ho asi pochválil. První tři položky zvládl skvěle a jeho běžecký výkon byl excelentní. To, že nezvládl poslední střelbu, to jsou přesně ty zkušenosti, které mu chybí. Sám z toho je hodně špatný, ví, že to nezvládl psychicky," dodal Rybář.

Michal Šlesingr odstřílel čistě pouze první položku a poté posbíral po jedné na každém z dalších stanovišť, což mu vyneslo 31. pozici. Tomáš Krupčík chyboval také třikrát a byl 53. Absolutní výpadek prožil Jaroslav Soukup, který minul sedm terčů a skončil až 93.

V závodě dominoval Martin Fourcade, který především skvěle běžel a i s jednou chybou suverénně vyhrál. Neohrozil ho ani Rakušan Eder, který také minul jeden terč a nakonec ztratil na prvního Francouze 17,5 vteřiny.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - vytrvalostní závod (20 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 50:53,9 (1 tr. minuta), 2. Eder (Rak.) -17,5 (1), 3. Šipulin (Rus.) -28,9 (1), 4. Moravec (ČR) -37,0 (0), 5. Cvetkov -58,0 (0), 6. Garaničev (oba Rus.) -1:07,0 (1), 7. Stenersen (Švéd.) -1:41,9 (1), 8. Doll (Něm.) -1:54:0 (2), 9. Bjöntegaard (Nor.) -2:04,5 (2), 10. Krčmář -2:19,0 (1), ...33. Šlesingr -3:56,1 (3), 41. Václavík -4:13,8 (4), 53. T. Krupčík -4:47,7 (3), 93. Soukup (všichni ČR) -9:28,9 (7).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 601 b., 2. T. Bö 438, 3. Svendsen (oba Nor.) 434, 4. Fillon-Maillet (Fr.) 376, 5. Šipulin 371, 6. Björndalen (Nor.) 366, ...13. Moravec 267, 27. Šlesingr 157, 33. Krčmář 135, 52. Soukup 37, 82. T. Krupčík 3.