Staré časy v Ascotu nekončí. Na dostizích nechyběla královna ani podivné klobouky

Staré časy v Ascotu nekončí. Na dostizích nechyběla královna ani podivné klobouky
Každý den na závodiště v hrabství Berkshire dorazí někdo z královské rodiny. Nechyběla ani nedávno jubilující královna Alžběta,
Při návrhu klobouků se originalitě meze určitě nekladly.
Nebo aspoň stužky v ukrajinských národních barvách.
...a k úctyhodným gentlemanům doutníky.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
18. 6. 2022 11:30
Podívejte se, jaké trendy vládnou letos v Ascotu a kdo z britské královské rodiny se dostavil na dostihové závodiště.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy