Vémola skolil na Štvanici jedenáctého soka v řadě. Fanoušci na něj ale pískali

ČTK ČTK
28. 7. 2019 9:18
Nejslavnější český MMA zápasník Karlos Vémola si v sobotu večer připsal jedenácté vítězství v řadě. Na galavečeru Oktagon 13, který se konal pod širým nebem na vyprodaném centrálním kurtu tenisového areálu Štvanice v Praze, porazil na body Brazilce Henriqua da Silvu.
MMA O2 arena - Karlos Vémola vs. Patrik Kincl
MMA O2 arena - Karlos Vémola vs. Patrik Kincl | Foto: Štěpán Černý

Terminátor, jak se Vémolovi přezdívá, zápasu do začátku jasně dominoval. Již v prvním kole dostal Da Silvu na zem, což zopakoval i v dalších kolech. Soupeři způsobil tržnou ránu pod obočím, zápas ale před limitem ukončit nedokázal a o vítězi tak museli rozhodnout sudí.

"Fanoušci ve třetím kole pískali. Určitě na mě, protože jsem neukončil zápas, jak jsem řekl. To ale nešlo, byl na to připravený. A ukončit někoho, kdo se jenom brání, je strašně těžký," řekl Vémola po zápase.

Před Vémolou se v kleci představil i v České republice oblíbený zápasník z Uzbekistánu Machmud Muradov, který porazil Brazilce Wendella Marquese TKO ve 2. kole a připsal si také jedenáctou výhru v řadě. "Udělal jsem, co jsem musel. Jedenáct výher v řadě ve váze do 84 kilogramů, kdo tohle v Česku má? Nikdo," řekl Muradov, který tak udělal další krok k posunu do elitní světové organizace UFC, o něm už dlouho sní.

Ještě během předzápasů se v kleci konal souboj dvou bývalých veteránů z UFC. Český bojovník Viktor Pešta si s těžkým soupeřem těžkou hlavu nedělal a od začátku se snažil svého soupeře ukončit. Američan Mike Kyle nakonec nevydržel škrcení zezadu a zápas v prvním kole odklepal. Pešta tak vyhrál technikou zvanou rear naked choke.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy