Vítězná série pokračuje i v UFC, Dvořák neprohrál už osm let

ČTK ČTK
20. 9. 2020 8:46
Český MMA bojovník David Dvořák uspěl i ve svém druhém zápase pod hlavičkou elitní světové organizace UFC, v Las Vegas porazil Američana Jordana Espinosu jednoznačně 3:0 na body.
David Dvořák
David Dvořák | Foto: archiv

Osmadvacetiletý zápasník muší váhy si tak připsal patnáctou výhru v řadě, naposledy prohrál před osmi lety.

Dvořák chtěl souboj se soupeřem, který byl v žebříčku organizace lépe umístěný, rozhodnout před limitem, což se mu sice nepodařilo, ale jeho výhru potvrdili všichni tři rozhodčí. Hradecký bojovník byl přesnější v kombinacích a dařilo se mu Espinosu zasahovat kopy na přední nohu.

Člen All Sports Academy je jedním ze dvou českých MMA bojovníků, kteří v UFC aktuálně působí. V červenci zvládl úspěšně premiéru Jiří Procházka. V Praze žije a trénuje i Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje také s českou vlajkou.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy