Bude Kvitovou řešit "berňák"? Podle mluvčího je vše legální

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 7. 2014 15:45
Podle Karla Tejkala, tiskového mluvčího České Sportovní, která Petru Kvitovou marketingově zastupuje, se tenistka ničeho protiprávního nedopustila.
Petra Kvitová se podle mluvčího České sportovní Karla Tejkala nemusí prošetřování finanční správou bát, protože neudělala nic protizákonného.
Petra Kvitová se podle mluvčího České sportovní Karla Tejkala nemusí prošetřování finanční správou bát, protože neudělala nic protizákonného. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Názor poslance Parlamentu za ČSSD Stanislava Humla, zda má Petra Kvitová právo bydlet v Monte Carlu, či ne, a zda by se neměla v tom případě vzdát českého občanství, spustil během jediného dne celonárodní debatu - jeho názor si přečtěte ZDE.

Kvitová dokonce ve čtvrtek dopoledne musela čelit nepříjemnému telefonnímu rozhovoru, v němž jí jistý třiapadesátiletý muž vyhrožoval násilím, za což jej policie později zadržela (více čtěte ZDE).

Čtyřiadvacetiletá, nyní už dvojnásobná, vítězka dvouhry na Wimbledonu totiž musí čelit po své změně bydliště loni na podzim kritice, že se úmyslně vyhýbá placením daní v Česku.    

"Každým podnětem se budeme zabývat"

Tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová Rádiu Impuls nepřímo přiznala, že pokud by finanční správa dostala na počínání Kvitové nějakou stížnost, prošetřila by ji.

"Pokud občan ČR změní trvalé bydliště a odstěhuje se do zahraničí, ale přesto se více než 183 dní v kalendářním roce (i přerušovaně) zdržuje v ČR, je povinen platit daně v ČR, a to jak z příjmů plynoucích ze zdrojů na území ČR, tak i z příjmů plynoucích ze zdrojů v zahraničí," uvedla Petlachová.

"Každý podnět, který finanční správa obdrží z médií, od občanů, firem či jiných státních institucí, je užitečný a zabýváme se jím," dodala.

Ve vyjádření pro Aktuálně.cz Petlachová uvedla, že nemůže potvrdit, ale ani vyvrátit, že by se finanční správa momentálně případem Petry Kvitové zabývala, protože musí ze zákona zachovat mlčenlivost ve vztahu ke konkrétním osobám.

Tejkal: Petra zákony neporušila

Karel Tejkal, tiskový mluvčí České Sportovní, která Kvitovou marketingově zastupuje, však tvrdí, že se tenistka, jež nyní tráví dovolenou u rodičů ve Fulneku, ničeho protiprávního nedopustila.

"Žádnou informaci, zda finanční správa Petru prošetřuje, nemáme. Každý subjekt v České republice ať dělá to, co je ze zákona jeho úkol a povinnost. V žádném případě ale Petra zákony neporušila, ničeho se nedopustila a nedělá nic protizákonného," uvedl Tejkal.

"Upřímně řečeno, chtěl bych být muškou na zdi v Bělehradě, abych viděl a slyšel, co by se tam dělo, kdyby někdo navrhl, že by měl být ze stejného důvodu Djokovič zbaven srbského občanství," poukázal Tejkal na vítěze mužské dvouhry na letošním Wimbledonu Novaka Djokoviče, který má bydliště rovněž v Monte Carlu (o dalších sportovcích bydlejících mimo svou vlast čtěte ZDE).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na Twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trumpa poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy